eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Czy mogę u tego samego pracodawcy być na etacie i mieć umowę o dzieło?


2008-01-31 13:58 autor: JanuszZ72

3 175 odsłon

Czy mogę u tego samego pracodawcy być na etacie i mieć umowę o dzieło?

Czy mogę u tego samego pracodawcy być zatrudniony na etacie i mieć dodatkowo umowę – zlecenie? Czy na wykonanie tego zlecenia mogę wziąć urlop wypoczynkowy?

Jestem zatrudniony w prywatnym ośrodku szkoleniowym na pełnym etacie jako wykładowca. Moja pensja jest na poziomie najniższej krajowej. Pracuję już ponad ½ roku i przysługuje mi urlop wypoczynkowy. Ośrodek wygrał przetarg na dość intratne szkolenie finansowane z funduszy UE, które mógłby mi powierzyć, ale musi się wykazać przed organizatorem poniesionymi kosztami. Dlatego zmuszony jest zatrudnić kogoś z zewnątrz! Zaproponowałem, że wykonam tą pracę na umowę – zlecenie w czasie urlopu (aby to nie kolidowało z godzinami pracy), ale pracodawca twierdzi, że było by to niezgodne z prawem! Ja nie znalazłem nic takiego ani w prawie pracy, ani w prawie cywilnym. A co nie jest zabronione jest dozwolone!

Wiem, że na pewno mógłbym pracować w czasie urlopu u innego pracodawcy, musiałbym się jedynie liczyć z tym, że mój główny pracodawca może w nagłej potrzebie zażądać mojego powrotu do pracy. Ta okoliczność nie ma tu miejsca, ponieważ Ośrodek jest zainteresowany dobrym wykonaniem tego szkolenia, a wiem, że w tym czasie nie będzie miał dla mnie żadnej innej pracy, której nie mógłbym wykonać później.

Bardzo proszę o odpowiedź na początkowe 2 pytania!

Z góry dziękuję!

Janusz

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2008-01-31 14:10 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Nie widzę przeciwskazań.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-01-31 14:34 autor odpowiedzi: JanuszZ72

  Dziękuję za szybką odpowiedź! Rozumiem, że nie ma żadnych prawnych przeciwwskazań bym miał u tego samego pracodawcy umowę o pracę i umowę o dzieło oraz, że mogę na czas wykonywania umowy o dzieło wziąć urlop wypoczynkowy?

  Janusz

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-02-02 21:40 autor odpowiedzi: Joanna.P

  Tak właśnie.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania