eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteUbezpieczenia / Odszkodowania › Wypadek za granicą, brak możliwości sporządzenia karty powypadkowej - firma straszy


2017-07-09 18:46 autor: Vanili1

1 370 odsłon

Wypadek za granicą, brak możliwości sporządzenia karty powypadkowej - firma straszy

Proszę o pomoc pilne!

Moja mama została potracona przez samochód w trakcie pracy w Niemczech jako opiekunka. Firma mamy po 7 dniach powiedziała, że żeby zostało wypłacone odszkodowanie z ZUS-u musi do 3 dni (oni potrzebuje 2 dni na protokół i tłumaczenie), dostarczyć z policji papiery, ze szpitala i własne oświadczenie.

Mama przebywa w szpitalu z 2 złamanymi nogami czeka ją operacja nie mówi biegle po niemiecku, firma twierdzi, że jak minie 14 dni od wypadku nie mogą tego już zgłosić w ZUS-ie, a ona nie da rady tak szybko tego załatwić. Jest jakiś paragraf, który mówi co innego?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-07-10 08:58 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

  Zdrowieć i odpoczywać to zadanie chorego w szpitalu. 
  Przepisy wskazują, by postępowanie powypadkowe wykonać w terminie 14 dni, jednak nie jest to sztywny termin właśnia na takie przypadki jak Pani mama. 
  Proponuję zrobić to co można tu i teraz,  napisać oświadczenie i dowiedzieć się jak pozyskać dokumenty z udzielonej pomocy, z policji. To wcale nie musi być łatwe. Po wyjściu ze Szpitala otrzyma dokumentację, kopię dostarczy pracodawcy. 
  To pracodawca ma zadbać o prawidłowo prowadzone postępowanie, dla Pani mamy zdrowie jest najistotniejsze. Oczywiście może do czas ustalenia wypadku otrzymywać 80% wynagrodzenia, wyrównane po uznaniu wypadku.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • romek10101

  Dodano 2016-11-30 10:38 przez romek10101

  Wypadek a odszkodowanie

  Prowadzę działalność i w dzień świąteczny skręciłem staw skokowy. Czy mogę starać się o odszkodowanie z ZUS?Opłacam dodatkowe ubezpieczenie chorobowe.

 • poszkodowana123

  Dodano 2016-11-01 20:23 przez poszkodowana123

  Renta powypadkowa/ odszkodowanie w wyniku wypadku komunikacyjnego

  Witam,w roku 2013 w grudniu zostałam potrącona przez samochód jadąc na rowerze. Kierowca wyjechał z drogi podporządkowanej. W wyniku obrażeń doznałam złamania z przemieszczeniem kłykcia bocznego kości piszczelowej i kości strzałki w nodze prawej. Złamanie zespolono dwoma śrubami. Na początku marca 2...

 • claudiee

  Dodano 2015-10-23 10:27 przez claudiee

  Wypadek i odszkodowanie, a umowa zlecenie, studia

  Jetem studentem pracującym na umowie zleceniu. Jestem ubezpieczona w KRUS jako członek rodziny.Miałam wypadek, gdzie mogę zwrócić się o odszkodowanie?

 • Moniangela

  Dodano 2018-10-03 14:27 przez Moniangela

  Odszkodowanie od niemieckiego pracodawcy

  Witam,czy należy się odszkodowanie od pracodawcy w przypadku wypadku w pracy w gospodarstwie hodowlanym w Niemczech. Praca jest w pełni legalna ze wszystkimi świadczeniami i opłaconymi składkami?

 • konto usunięte

  Dodano 2016-10-18 14:52 przez konto usunięte

  Wypadek w autokarze pracowniczym

  Czy skręcenie stawu skokowego przez pracownika w autokarze, którym pracodawca dowozi pracowników do zakładu produkcyjnego z innej miejscowości można uznać za wypadek przy pracy, czy za wypadek w drodze do pracy?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia / Odszkodowania

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania