eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteUbezpieczenia / Odszkodowania › Urlop macierzyński, a zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia zdrowotnego


2015-01-05 16:16 autor: Milusia

3 739 odsłon

Urlop macierzyński, a zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia zdrowotnego

Jestem na urlopie macierzyńskim od 11.09.2014 r. Moja umowa o pracę zakończyła się z dniem przejścia na urlop macierzyński. Gdzie i w jaki sposób mam zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego moje dziecko urodzone we wrześniu, skoro mój stosunek z pracodawcą został rozwiązany?

Pierwsze dziecko mam zgłoszone do ubezpieczenia, a z drugim mam problem. Ojciec  dziecka, a mój mąż też ma kłopoty z ubezpieczeniem, gdyż pracuje w Norwegii na umowę 2 tygodnie w Norwegii i powrót do domu na dwa tygodnie. W Norwegii jest ubezpieczony na czas pobytu w Norwegii.

Jak ma się ubezpieczyć w Polsce na czas pobytu w domu?

Pytanie zaktualizowano 2015-01-06 17:30

Mąż mógłby ubezpieczyć się w KRUS-ie, ale na czas pobytu w Norwegii, musiałby się wyrejestrować, bo nie może być ubezpieczenia w dwóch miejscach jednocześnie. Taki układ jest bardzo kłopotliwy. Czy jest jakieś rozwiązanie w tej sytuacji?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia / Odszkodowania

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania