eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaStaże / Praktyki › Choroba pracownika i L4 podczas stażu. Czy mogą mi wypowiedzieć umowę stażową?


2017-10-03 16:30 autor: NataliaMarzyk

11 899 odsłon

Choroba pracownika i L4 podczas stażu. Czy mogą mi wypowiedzieć umowę stażową?

Witam,

odbywam staż z UP w sklepie jako sprzedawca od 1.07.2017 do (jak w umowie) 30.11.2017. Od 20.09 do 27.09 dostałam zwolnienie lekarskie z powodu anginy.

Wróciłam do pracy po upływie zwolnienia. Minęło 5 dni, na dobrą sprawę poszłam na kontrolę do lekarza, który stwierdził, że rzuciło się na oskrzela, dał drugi antybiotyk i wystawił nowe zwolnienie na kolejny tydzień.

Pytanie brzmi czy po 2 tygodniach zwolnienia organizator stażu może wypowiedzieć mi umowę stażową z racji "usprawiedliwionej nieobecności uniemożliwiającej realizowanie programu stażu"? Zadzwoniłam do kierowniczki poinformować o zwolnieniu i usłyszałam, że będzie sobie szukać kogoś na moje miejsce skoro ja ciągle choruję.

Zwolnienie łącznie trwa raptem 2 tygodnie z przerwą, bo bardzo nie chciałam iść na kolejne, ale czułam się coraz gorzej i się obawiam wypowiedzenia umowy stażu.

Pytanie zaktualizowano 2017-10-03 16:35

*Odzywam. - literówka. Proszę o szybką odpowiedź.

Pytanie zaktualizowano 2017-10-03 16:36

**Odbywam.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-10-06 19:06 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Niestety tak, nieobecność nawet uprawiedliwiona może byc powodem zerwania stażu, ponieważ nie pozwala na realizacje założonego programu stażu.

  Oceń odpowiedź 4 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Laura111

  Dodano 2020-11-22 17:22 przez Laura111

  Zwolnienie na kręgosłup a staż

  Witam  Piszę z pewnym pytaniem, bo nigdzie nie mogę u siebie uzyskać w Urzędzie odpowiedzi. Z racji że moje Stanowisko pracy (chodzi o krzesło, które jest tak rozwalone, że gdyby nie ściana za mną mogłabym mieć leżak) nabawiłam się problemów z kręgosłupem. Ból jest na tyle uciążliwy, że nie mogę nor...

 • DONATAMATUSZEWSKA

  Dodano 2016-12-14 13:05 przez DONATAMATUSZEWSKA

  Wysłanie zwolnienia lekarskiego

  Dzień dobry,
  proszę mi jeszcze pomóc w jednej sprawie. Gdzie teraz mam wysłać zwolnienie? Jeszcze raz w październiku byłam na zwolnieniu, 2 listopada wróciłam, a 9 listopada znowuż poszłam na zwolnienie lekarskie.
  Teraz zwolnienie mam do 15 grudnia i będę kontynuować jeszcze do końca grudnia oczywi...

 • Kas28

  Dodano 2021-03-09 23:33 przez Kas28

  Czy muszę podawać przyczynę zwolnienia lekarskiego?

  Witam, mam zwolnienie lekarskie, napisałam przełożonej że mnie nie będzie w pracy, później zostało wysłane elektroniczne zwolnienie. Czy musiałam kolejny raz powiadomić Pracodawcę o tym, że mnie nie będzie?
  Dziś pracodawca napisał że nie dopełniłam obowiązków bo nie podałam przyczyny nieobecności, z...

 • rabarbar

  Dodano 2020-07-15 13:09 przez rabarbar

  Niepoinformowanie pracodawcy o L4. Jakie mogą być konsekwencje?

  Witam, z czym wiąże się niepoinformowanie pracodawcy o przedłużeniu L4? Czy w takiej sytuacji pracodawca, mimo że pracownik jest na zwolnieniu chorobowym, może go zwolnić dyscyplinarnie?

 • iwi821

  Dodano 2020-02-05 12:44 przez iwi821

  Zwolnienie lekarskie po ustaniu zatrudnienia

  Jeśli do 11 grudnia 2019 wykorzystałam 181 dni zwolnienia na tę samą chorobę, to jeśli zakończyłam pracę 31.01.2020, to czy mogę od 10.02.2020 kontynuować zwolnienie na ta samą jednostkę chorobową?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Wyjazd świąteczny w czasie L4 może skończyć się zwolnieniem z pracy

  Wyjazd świąteczny w czasie L4 może skończyć się zwolnieniem z pracy

  Przebywając na zwolnieniu lekarskim powinniśmy odpoczywać i dochodzić do zdrowia. Niektórzy mają jednak pokusę, aby w tym czasie wyjechać na wakacje albo zrobić remont. Czy to dobry pomysł? Zdaniem ekspertów z Grupy Progres to spore ...

 • Kontrola zwolnień: prawa i obowiązki pracowników

  Kontrola zwolnień: prawa i obowiązki pracowników

  Co grozi pracownikowi, który pracuje przebywając na zwolnieniu lekarskim? Takie postępowanie nie jest zgodne z prawem, a ZUS ma prawo sprawdzić, czy rzeczywiście jest on niezdolny do świadczenia pracy. Jak wygląda tryb i zasady ...

 • Czy zwolnienie chorobowe oznacza areszt domowy?

  Czy zwolnienie chorobowe oznacza areszt domowy?

  Co grozi pracownikowi, który wykorzystuje zwolnienie lekarskie niezgodnie z jego przeznaczeniem? Jeżeli kontrola wykaże, że w czasie L4 remontuje kuchnię lub podziwia greckie krajobrazy, to w takiej sytuacji musi się on liczyć z ...

 • Jesteś na zwolnieniu? Spodziewaj się kontroli ZUS

  Jesteś na zwolnieniu? Spodziewaj się kontroli ZUS

  L4 to nic innego niż rodzaj oświadczenia o czasowej niezdolności do pracy. Dlatego też okres przebywania na zwolnieniu lekarskim powinien służyć rekonwalescencji. Osoba wykorzystująca zwolnienie niezgodnie z jego przeznaczeniem musi liczyć ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Staże / Praktyki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania