eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaStaże / Praktyki › Jak złożyć wypowiedzenie praktyki w zakładzie pracy i czy coś mi za to grozi?


2017-10-01 17:51 autor: sudokx

40 153 odsłon

Jak złożyć wypowiedzenie praktyki w zakładzie pracy i czy coś mi za to grozi?

Chodzę do zasadniczej szkoły zawodowej i odbywam praktykę w zakładzie pracy jako elektryk. Mam 16 lat i od września (05.09.2017 r.) chodzę na praktyki do tego zakładu (poniedziałki i wtorki). Chciałbym zrezygnować z tych praktyk, bo wiem, że nie będę wykonywał pracy jako elektryk.

Nie wiem jak zrezygnować z tych praktyk i czy grozi mi jakaś za to kara?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-10-03 10:45 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Wystarczy złożyć wypowiedzenie umowy o praktykę/ przygotowanie zawodowe. Tak jak przy umowach o pracę na czas nieokreślony obowiazuje okres wypowiedzenia. Można także rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Zarówno pracownik zatrudniony na umowie o prace tak i pracownik młodociany, mają możliwość rozwiązania umowy z pracodwcą. Pracownik młodociany jest zobowiązany dokonczyć nauke zawodu u innego pracodawcy, który go przyjmie.

    Oceń odpowiedź 3 19

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Staże / Praktyki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania