eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaStaże / Praktyki › Jak złożyć wypowiedzenie praktyki w salonie fryzjerskim i czy coś mi za to grozi?


2015-07-01 22:29 autor: konto usunięte

13 773 odsłon

Jak złożyć wypowiedzenie praktyki w salonie fryzjerskim i czy coś mi za to grozi?

Chodzę do zasadniczej szkoły zawodowej i odbywam praktykę w salonie fryzjerskim. Mam 19 lat i od września mam zacząć 3 klasę, ale w chwili obecnej jestem na urlopie w Anglii i chcę zostać tu już na stale i przerwać szkołę w Polsce.

Chcę złożyć wypowiedzenie, ale nie za bardzo wiem jak, bo do Polski wcześniej już niż pod koniec sierpnia nie zamierzam wracać. Urlop kończy mi się 8.07.2015. Mógłby ktoś inny zamiast mnie zanieść moje wypowiedzenie do zakładu pracy czy muszę zrobić to osobiście?

Ta informacja jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ dzwoniłam do moje szefowej i nie jest ona zadowolona że odchodzę z salonu i nie za bardzo mogę się z nią dogadać, ponieważ ona twierdzi że muszę być osobiście i że ona może napisać jakieś pismo żebym ja oddała jej pieniądze za te 2 lata które przepracowałam (chodzi o koszty nauczania). Czy jest to możliwe? I jak mogłabym w inny sposób dać wypowiedzenie nie przyjeżdżając do Polski?

Pytanie zaktualizowano 2015-07-02 09:40

Przed pójściem na urlop informowałam szefową, że może dojść do takiej sytuacji, że będę chciała złożyć wypowiedzenie. Rozmawiałam z nią na ten temat przez telefon i powiedziała, że muszę osobiście złożyć wypowiedzenie i że ona może napisać jakieś pismo i ja będę musiała oddać pieniądze (niby za jakiś tok nauczania czy cos takiego) jest to możliwe? Czy mogę w jakiś inny sposób złożyć wypowiedzenie niż osobiście? Bo szczerze mówiąc to nie chce wydawać jakiś 1200 zł na bilet do Polski i z powrotem do Anglii.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-07-05 14:11 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Pani jest w szkole, więc nie powinna się przejmować duperelami.  Szefowa nie musi być zadowolona ( takie jej prawo) a Pani powinna mieć wszystko w dupie. Pozdrawiam i zyczę udanego życia w UK.

  Oceń odpowiedź 5 16

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Arturerr

  Dodano 2022-06-22 17:11 przez Arturerr

  Praktyki - wypowiedzenie umowy po ukończeniu szkoły branżowej

  Witam, czy po ukończeniu szkoły branżowej jestem już po wszystkich egzaminach zawodowych i czy mogę od razu po dostaniu świadectwa kończącego naukę szkolną dać wypowiedzenie umowy i iść do normalnej pracy na wakacje?

 • sudokx

  Dodano 2017-10-01 17:51 przez sudokx

  Jak złożyć wypowiedzenie praktyki w zakładzie pracy i czy coś mi za to grozi?

  Chodzę do zasadniczej szkoły zawodowej i odbywam praktykę w zakładzie pracy jako elektryk. Mam 16 lat i od września (05.09.2017 r.) chodzę na praktyki do tego zakładu (poniedziałki i wtorki). Chciałbym zrezygnować z tych praktyk, bo wiem, że nie będę wykonywał pracy jako elektryk. Nie wiem jak zrezy...

 • Gosia775512

  Dodano 2014-08-09 09:53 przez Gosia775512

  L4 ciążowe a praktyki zawodowe bezpłatne

  Mam zwolnienie ciążowe z pracy, jednak że jednocześnie uczęszczam zaocznie do szkoły mam teraz obowiązek odbycia w niej praktyk zawodowych. 4 tygodnie, kierunek technik rachunkowości. Czy mogę bez problemu uczęszczać na takie praktyki? Są one bezpłatne.

 • pinki1233

  Dodano 2015-06-29 17:06 przez pinki1233

  Umowa zlecenie a wypowiedzenie

  Witam, jestem na umowie zlecenie. Czy mogę odejść z pracy i nie ponieść za to żadnej kary, np. odszkodowanie? Sprawa bardzo pilna proszę o szybką odpowiedź. Chcę się przeprowadzić, przeprowadzka uniemożliwia mi dalszą pracę, co jeśli zleceniodawca się nie zgodzi?

 • EdytaMc

  Dodano 2015-04-27 16:19 przez EdytaMc

  Jak liczyć okres wypowiedzenia?

  Witam,
  mam umowę na czas nieokreślony, obowiązuje mnie 1 - miesięczny okres wypowiedzenia.
  Jeśli złożę wypowiedzenie 28.04.2015, to kończy się ono 31.05.2015 i 01.06.2015 mogę zacząć nową pracę?
  Jak złożę wypowiedzenie 29.04.2015, czy też 30.04.2015 to sytuacja jest identyczna?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Praktykant w firmie - warto czy nie?

  Praktykant w firmie - warto czy nie?

  Co roku wielu młodych ludzi stara się dostać na letnie praktyki do prestiżowych i znanych firm. Wierzą, że dzięki temu uda się im otrzymać atrakcyjną ofertę zatrudniania, uzyskać w przyszłości lepsze dochody i zrobić błyskotliwą ...

 • Praktyczna nauka zawodu

  Praktyczna nauka zawodu

  29.4.2010 r. weszło w życie rozporządzenie MEN z 24.3.2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz.U. Nr 61, poz. 378). Po zmianach rozporządzenie w sprawie praktycznej nauki zawodu stosuje się do uczniów i ...

 • Staże i praktyki - szansa czy pułapka?

  Staże i praktyki - szansa czy pułapka?

  "Kolejny staż bez szans na pracę, ale lepsze to niż siedzenie w domu", "Gdyby nie stażyści ta firma by padła. Jedni odchodzą, przychodzą kolejni i interes się kręci" - na forum opinii GoWork.pl jest mnóstwo takich komentarzy. Jak wynika z ...

 • Okres wypowiedzenia

  Okres wypowiedzenia

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Staże / Praktyki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania