eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaSprzedaż / Obsługa klienta › Odmowa zwrotu kosztów poniesionych przez organizatora


2014-10-17 00:38 autor: jas88

1 359 odsłon

Odmowa zwrotu kosztów poniesionych przez organizatora

Sytuacja:

Polskie biuro turystyczne organizuje wyjazd do Włoch z opieką pilota. Do przewozu wynajmuje FIRME TRANSPORTOWĄ. We Włoszech autokar ulega awarii w godzinach popołudniowych (awarii nie da się naprawić). Firma transportowa szuka nowego autokaru by dowieść grupę do kraju. Jest późny wieczór i pilot żąda od przewoźnika zapewnienia noclegu.

Po naleganiach pilota FIRMA TRANSPORTOWA godzi się na nocleg w hotelu dla grupy, jednak nie ma pełnej sumy Euro na pokrycie kosztów. W obecności grupy prosi by pilot pożyczył 600 Euro, które ma dopełnić wymaganą sumę kwoty pokrycia kosztów noclegu. Pożyczający przedstawiciel przewoźnika objecuje, że zwróci kwotę zaraz po powrocie by pilot mógł oddać należność klientom (grupa). Po noclegu grupa zostaje wykwaterowana i jeszcze ponad 5 godz. czeka na podstawienie sprawnego autokaru. Powrócono do kraju.

Wtedy przedstawiciel FIRMY TRANSPORTOWEJ odmówił oddania kwoty pożyczki na opłacenie noclegu (600 Euro). Twierdzi, że tę część powinna pokryć firma organizująca wyjazd, zamiast zwrócić nalezność klientom. W/g organizatora wyjazdu to firma transportowa powinna zabezpieczyć nocleg i posiłki dla ludzi (grupa), którzy oczekiwali prawie dobę na nowy sprawny środek transportu.

Pytanie:

Proszę o możliwie wyczerpujące wyjaśnienie jakie w tej sytuacji ma obowiązki wynajęta FIRMA TRANSPORTOWA wobec pasażerów (grupy)?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • freak

  Dodano 2014-06-13 21:25 przez freak

  Czy firma transportowa może darować komuś paliwo?

  Witam,
  prowadzę firmę transportową i mam swój własny zbiornik na paliwo z dystrybutorem.
  Czy mogę przekazać komuś paliwo w formie darowizny? Czy będę mógł wliczyć to paliwo w koszty tak, jak to cały czas robię jako, że prowadzę firmę transportową?
  Pozdrawiam

 • PTG

  Dodano 2015-01-20 19:18 przez PTG

  Usługi turystyczne - księgowanie faktur

  Jestem na PKPiR. Od stycznia tego roku rozszerzyłem działalność o świadczenie usług turystycznych. Usługi będę nabywał od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty. W związku z tym mam pytanie, w których księgach podatkowych ująć faktury za imprezę:1. Faktury kosztowe: np. 5000 zł - księg...

 • rozekro

  Dodano 2015-01-16 11:28 przez rozekro

  Zakładanie działalności gospodarczej

  Mam zamiar wynajmować domek w okresie wakacji turystom w ramach działalności gospodarczej w formie karty podatkowej.Czy od 2015 roku muszę posiadać kasę fiskalną i czy z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej będę płacił wyższy podatek od nieruchomości do urzędu gminy?

 • rozekro

  Dodano 2015-01-13 14:08 przez rozekro

  Wynajem domku turystycznego w wakacje. Jakie będą koszty takiej działalności?

  Pracuję na etacie i w sezonie letnim zamierzam wynajmować domek turystom. Czy muszę zakładać działalność gospodarczą i jakie będą koszty takiej działalności i jaką wybrać formę opodatkowania?

 • siomaj

  Dodano 2014-10-09 15:50 przez siomaj

  Czy niewykorzystany urlop przepada?

  Dzień dobry,
  pracowałem w firmie transportowej od 01.08.2008 do 30.09.2014, co roku wykorzystywałem maksymalnie 12 dni urlopu wypoczynkowego (na tel. bez wypisywania wniosków). Ustawowo przysługiwało mi po 26 dni na rok.
  Moje pytanie, czy można rościć się o jakiś ekwiwalent?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Sprzedaż / Obsługa klienta

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania