eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaRozliczenia z ZUS › Jak obliczyć składki ZUS dla właścicielki przedszkola będącej jednocześnie nauczycielem?


2013-04-21 17:56 autor: werboksz

3 322 odsłon

Jak obliczyć składki ZUS dla właścicielki przedszkola będącej jednocześnie nauczycielem?

Jestem właścicielką niepublicznego przedszkola. Z otrzymanych dotacji opłacam ZUS i wypłaty pracownikom, w tym sobie - jestem bowiem nie tylko właścicielem przedszkola lecz również nauczycielką i dyrektorem.

Z dotacji opłacam w całości składki na ZUS należne z tytułu wykonywania pracy jako nauczycielka (2265 zł brutto). Czy w tym przypadku mam obowiązek odprowadzania kolejnych składek do ZUS-u jako właścicielka, tj. jako osoba prowadząca działalność gospodarczą?

Jest to dla mnie niejasne, ponieważ przedszkole nie ma wpisu do CEIDG, tylko wpis do placówek oświatowych. Skoro mam już raz odprowadzony ZUS, to czy powinnam odprowadzać "podwójne składki"? A może tylko składkę zdrowotną?

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tych niejasności.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia z ZUS

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania