eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaRozliczenia z ZUS › Własna działalność w Polsce a praca za granicą


2016-11-23 11:27 autor: Gosia71247265

10 651 odsłon

Własna działalność w Polsce a praca za granicą

Witam,

mam pytanie odnośnie własnej działalności w Polsce, a pracy za granicą (w Niemczech). Jak to wygląda (składki i zameldowanie w Polsce)?

Czy trzeba robić jakąś przerwę w pracy tzn. mam na myśli, czy można pracować cały rok bez udokumentowanego zjazdu do kraju tzw. przerwy? Czy można po prostu cały rok pracować?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-11-23 16:10 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Mozna cały rok pracować. Jeżeli firma jest zarejestrowana w POlsce to tutaj Pani odprowadza wszystkie składki społeczne a pracować może Pani na terenie całej UE ( jak na razie:)

  muszu... skomentował/a odpowiedź 2017-01-13 21:24

  bzdura... możesz wykonywać usługi (działalność jednoosobowa) tylko przez 180 dni w roku, ( w innym przypadku będziesz podlegał prawodawstwu niemieckiemu)

  Oceń odpowiedź 0 15

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2015-10-28 19:51 przez konto usunięte

  Firma w Polsce i praca w Niemczech. Gdzie mam opłacać składki?

  Witam,chcę założyć działalność jednoosobową w Polsce i wystawiać rachunki w Niemczech osobom prywatnym, a jednocześnie będę zatrudniona u niemieckiego pracodawcy w niepełnym wymiarze tylko pięć godzin tygodniowo. Gdzie będę się rozliczać z rachunków a co z ubezpieczeniem w ZUS i US?Bardzo proszę o o...

 • Mundi56

  Dodano 2015-05-25 22:29 przez Mundi56

  Uzyskanie druku A1 z Niemiec

  Jestem zatrudniony w Niemczech na umowę o pracę na czas nieokreślony i tam mój pracodawca odprowadza za mnie wszystkie składki na ubezpieczenie. Chcę w Polsce otworzyć własną działalność gospodarczą, ale muszę w ZUS-ie przedstawić druk A1 z Niemiec, aby być zwolnionym ze składek ZUS w Polsce. Kto ma...

 • annakasper

  Dodano 2015-07-13 20:51 przez annakasper

  Samozatrudnienie za granicą, a zameldowanie w Polsce

  Czy mogę być samozatrudnionym w innym kraju i mieć własną firmę (sklep internetowy) w UK będąc w Polsce? Jeśli tak, to gdzie się rozliczam z podatku?

 • nowy_123

  Dodano 2016-11-12 22:44 przez nowy_123

  Praca i stałe zamieszkanie w Niemczech, a polski Urząd Skarbowy i FATCA

  Witam serdecznie,trochę już przeczytałem i jednak nie jestem do końca pewien.Mieszkam od początku roku i pracuję w Niemczech, więc automatycznie stałem się ich rezydentem podatkowym. W Polsce nie uzyskuję żadnych dochodów, jednak mam tutaj również adres zameldowania. Pytanie pierwsze: czy w oświadcz...

 • tedi

  Dodano 2015-02-12 21:57 przez tedi

  Firma w Polsce i w Niemczech. Gdzie muszę płacić podatki?

  Witam!
  Mam firmę w Polsce i odprowadzam tu składki nadal. Od roku pracuję w Niemczech, gdzie mam zarejestrowana gewerbe. Czy dochody z Polski muszę opodatkować też w Niemczech. Jaki podatek będę płacił?
  Dziękuję,
  Tedi

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia z ZUS

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania