eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaRozliczenia z ZUS › Jak starać się o wysoki zasiłek macierzyński?


2014-07-26 12:49 autor: Letyka

1 847 odsłon

Jak starać się o wysoki zasiłek macierzyński?

Witam,

prowadzę firmę zatrudniająca 2 pracowników. Jestem w 7. miesiącu ciąży. Chciałabym uzyskać najwyższy zasiłek macierzyński. Dowiedziałam się już, że należy opłacić najwyższą składkę chorobową pełny miesiąc przed porodem. Ze względu na termin (wypada 16 październik) chciałabym opłacić najwyższy chorobowy za sierpień i wrzesień.

Problem polega na tym, że moja księgowa kiedy przechodziłam na wyższy ZUS wpisała mi dobrowolne chorobowe, o którym dowiedziałam się dopiero niedawno. Nie wiedziałam o chorobowym dlatego też nie opłaciłam żadnej składki. Wypisałam się z niego od 1 lipca żeby była przerwa 31 dni.

Problem polega na tym, że prośba o wypisanie z chorobowego nastąpiła ok. 18 lipca.
Gdzieś czytałam, że nie można wypisać się z datą wsteczną, pani w ZUS-ie powiedziała, że jestem wypisana od 1 lipca i żebym zgłosiła się na najwyższy chorobowy 1 sierpnia.

Czy ktoś może zakwestionować te daty? Czy jeżeli zapiszę się od 1 sierpnia to możliwe jest, że policzą mi niższy macierzyński ze względu na poprzednie chorobowe?  Czy może lepiej zaczekać i zapłacić tylko za wrzesień?

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia z ZUS

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania