eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Możliwość zastosowania ulgi na dziecko


2020-02-22 14:26 autor: Iamwhoami

1 250 odsłon

Możliwość zastosowania ulgi na dziecko

Witam,

w połowie roku urodziłam dziecko. Miesiąc wcześniej wzięłam ślub z ojcem dziecka. Ojciec jest cudzoziemcem i w 2019 roku nie osiągał dochodów.

Moje dochody przekraczają 56 tys. zł. Czy w związku z tym nie możemy odliczyć ulgi na dziecko od dochodu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2020-02-22 16:59 autor odpowiedzi: Dorota Ł.

    Powiedziałabym że, jeśli mąż nie ma polskiej rezydencji podatkowej to nie mogą się Państwo razem rozliczyć. natoniast z tytułów dochodów uzyskiwanych w Polsce, mąż może odliczyć ulgę na dziecko - jeśli łączne dochody Pani i męża nie przekraczają 112 000 zł.

    Taka sama sytuacja dotyczy Pani. Ulga na dzieci przysługuje łącznie obojga rodZicom - jeden limit.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Ulga na dziecko bez polskiej rezydencji podatkowej

    Ulga na dziecko bez polskiej rezydencji podatkowej

    Dochody zagraniczne pełnoletniego i uczącego się dziecka nie mają znaczenia w przypadku ustalania prawa do korzystania z ulgi prorodzinnej, gdy dziecko takie nie ma polskiej rezydencji podatkowej (podlega tutaj ograniczonemu obowiązkowi ...

  • Usługi pośrednictwa a podatek u źródła

    Usługi pośrednictwa a podatek u źródła

    Działania organów podatkowych w zakresie podatku u źródła nie sprowadzają się jedynie do sfery ustawodawstwa, lecz wchodzą w obszar indywidualnych interpretacji podatkowych. Furtkę dla fiskusa otwiera tu nieprecyzyjny przepis art. 21 ust 1 ...

  • Ulga dla klasy średniej a wspólne rozliczenie z małżonkiem

    Ulga dla klasy średniej a wspólne rozliczenie z małżonkiem

    Czy prawo do ulgi dla klasy średniej przysługuje także wtedy, gdy jeden z małżonków przekracza limit roczny przychodów uprawniający do tej preferencji, czyli 133 692 zł? Co w sytuacji, kiedy jedno z małżonków nie zarabia w ogóle? To ...

  • Ulga na powrót - Polski Ład. Kiedy przysługuje, dla kogo, jak skorzystać.

    Ulga na powrót - Polski Ład. Kiedy przysługuje, dla kogo, jak skorzystać.

    Podatnicy, którzy przez minimum trzy lata mieszkali i pracowali za granicą, mogą skorzystać z PIT-0 ulgi na powrót. Przez cztery lata od powrotu do kraju, takie osoby mogą nie płacić PIT. Ulgą są objęte niektóre przychody podatnika (np ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania