eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPIT › ulga na dziecko


2023-04-08 13:15 autor: etka1

1 121 odsłon

ulga na dziecko

Dzień dobry, 
Proszę o pomoc w następującej kwestii

Podatnik w 2022 r opodatkowywał swoje dochody w pierwszym półroczu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, w drugim półroczu na zasadach ogólnych. Dochód na zasadach ogólnych nie przekroczył 56 tys. Łączny dochód z ryczałtu i zasad ogólnych przekroczył 56 tys.

Małżonka podatnika rozliczała się na zasadach ogólnych, przekroczyła dochód 56 tys., ale wspólnie nie przekroczyli 112 tys. z dochodów na zasadach ogólnych. Czy w tej sytuacji podatnik może odliczyć ulgę na dziecko?

Z góry dziękuję i pozdrawiam, Etka

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2023-04-11 21:57 autor odpowiedzi: etka1

    I jeszcze jedno pytanie o ulgę. Rodzice ( nie mają ślubu) wychowują wspólnie dziecko. Matka przekroczyła 56 tys, ojciec nie przekroczył. Razem przekroczyli 112 tys. W tej sytuacji ojciec może skrzystać z ulgi na dziecko? Rozumiem, że limit dotyczy małżonków. Małżeństwem nie są.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii PIT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania