eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › PIT IFT-1R a PIT-37 i ulga na dzieci


2019-02-04 14:20 autor: Syllo

3 012 odsłon

PIT IFT-1R a PIT-37 i ulga na dzieci

Witam,

mam pytanie odnośnie rozliczenia Ukraińca (umowa zlecenie), za 2018 otrzymał IFT-1R, pod koniec 2018 minęło mu 183 dni, ale nie otrzymał już za to PIT-11, bo w tych dniach pojechał na święta na Ukrainę.

Wrócił w styczniu 2019, otrzymał certyfikat rezydenta. Czy można rozliczyć Pit IFT-1R na PIT-37 i przysługuje mu również ulga na dzieci za rok 2018?

Z góry dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2019-02-04 18:47 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Ale jest polskim czy ukraińskim rezydentem podatkowym? Co do zasady IFT nie wykazujemy w rocznym PIT. Wyjątkiem są obywatele UE. Ci mogą złożyć PITa i rozliczyć go jak krajowe zlecenia.

    Syllo skomentował/a odpowiedź 2019-02-05 08:26

    bardzo dziękuję za informacje, może powiem jeszcze o tym certyfikacie: CFR-1 wystawiony 24.01.2019, zaświadczenie o miejscu zamieszkania w Polsce od 13-12-2018 do ...;podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w roz.um między Polską a Ukrainą. Czy to coś zmienia?

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • strenczjan

    Dodano 2021-02-22 11:06 przez strenczjan

    Rozliczenie PIT11 i IFT-1R w deklaracji PIT37 - obywatel Ukrainy

    Witam. Mój znajomy za pracę (umowa zlecenie) za okres od 01-01-2019 do 30-03-2019 otrzymał dokument IFT-1R, jednak pozostał dalej w Polsce i pracował w innej firmie do końca 2019 r. za co otrzymał PIT-11.
    Przebywał więc w roku 2019 ponad 183 dni, czyli został rezydentem podatkowym. Czy można ująć do...

  • Ika

    Dodano 2018-04-25 12:41 przez Ika

    Rozliczenia obcokrajowca

    Czy informację IFT-1/IFT-1R muszę rozliczyć w PIT-37? Mam też PIT-11, który będę rozliczał.

  • Wiola_Kraków

    Dodano 2018-04-09 21:41 przez Wiola_Kraków

    Ukrainiec rezydent. Jak rozliczyć PIT-11 i PIT IFT-1R?

    Dobry wieczór,u mnie sytuacja wygląda następująco: Ukrainiec otrzymał za rok 2017 PIT-11 i PIT IFT-1R. Ma status rezydenta. Czy mam rozliczyć PIT 11 i FT1R na jednym druku PIT 37? PIT-11 umowa zlecenie, PIT IFT-1R - przychód określony zgodnie z art. 29-30 a ustawy.Z góry dziękuję za pomoc.Wiola

  • Juliaukraina

    Dodano 2018-04-08 00:20 przez Juliaukraina

    Jak rozliczyć IFT-1R?

    Witam,jestem z Ukrainy ale przebywam w Polsce ponad 5 lat, posiadam kartę pobytu. Dostałam kilka PIT-11, od pracodawców, u których pracowałam na umowie zlecenie.I dostałam też z banku IFT-1R, w którym mnie potraktowali jak nierezydenta. Czy mam rozliczać IFT-1R razem z innymi PIT-ami w jednej deklar...

  • konto usunięte

    Dodano 2018-04-05 21:44 przez konto usunięte

    Czy mogę złożyć PIT-36 i PIT-37?

    Witam,dostałam od pracodawcy PIT-11 i IFT, ponieważ pracowałam pół roku na umowie o zlecenie, a drugą połowę na umowie o pracę. Jestem obcokrajowcem, ale posiadam rezydencję podatkową RP.Czy mogę osobno rozliczyć PIT-11 przez PIT-37 i IFT przez PIT-36? Zeznanie za 2016 rok składałam przez PIT-36, po...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania