eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Ukrainiec rezydent. Jak rozliczyć PIT-11 i PIT IFT-1R?


2018-04-09 21:41 autor: Wiola_Kraków

4 846 odsłon

Ukrainiec rezydent. Jak rozliczyć PIT-11 i PIT IFT-1R?

Dobry wieczór,

u mnie sytuacja wygląda następująco: Ukrainiec otrzymał za rok 2017 PIT-11 i PIT IFT-1R. Ma status rezydenta. Czy mam rozliczyć PIT 11 i FT1R na jednym druku PIT 37? PIT-11 umowa zlecenie, PIT IFT-1R - przychód określony zgodnie z art. 29-30 a ustawy.

Z góry dziękuję za pomoc.
Wiola

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • strenczjan

    Dodano 2021-02-22 11:06 przez strenczjan

    Rozliczenie PIT11 i IFT-1R w deklaracji PIT37 - obywatel Ukrainy

    Witam. Mój znajomy za pracę (umowa zlecenie) za okres od 01-01-2019 do 30-03-2019 otrzymał dokument IFT-1R, jednak pozostał dalej w Polsce i pracował w innej firmie do końca 2019 r. za co otrzymał PIT-11.
    Przebywał więc w roku 2019 ponad 183 dni, czyli został rezydentem podatkowym. Czy można ująć do...

  • konto usunięte

    Dodano 2018-04-05 21:44 przez konto usunięte

    Czy mogę złożyć PIT-36 i PIT-37?

    Witam,dostałam od pracodawcy PIT-11 i IFT, ponieważ pracowałam pół roku na umowie o zlecenie, a drugą połowę na umowie o pracę. Jestem obcokrajowcem, ale posiadam rezydencję podatkową RP.Czy mogę osobno rozliczyć PIT-11 przez PIT-37 i IFT przez PIT-36? Zeznanie za 2016 rok składałam przez PIT-36, po...

  • cool.freeview

    Dodano 2018-04-08 19:12 przez cool.freeview

    Rozliczenie dla Ukrainki

    Witam,w roku 2017 roku koleżanka z Ukrainy pracowała od stycznia do kwietnia za pośrednictwem agencji pracy - otrzymała IFT-1R, a od grudnia pracuje bezpośrednio w firmie i jest zameldowana - otrzymała PIT-11. W marcu 2018 złożyła wniosek o pobyt w Polsce. Czy ma rozliczyć się tylko z PIT-11?Z góry ...

  • Juliaukraina

    Dodano 2018-04-08 00:20 przez Juliaukraina

    Jak rozliczyć IFT-1R?

    Witam,jestem z Ukrainy ale przebywam w Polsce ponad 5 lat, posiadam kartę pobytu. Dostałam kilka PIT-11, od pracodawców, u których pracowałam na umowie zlecenie.I dostałam też z banku IFT-1R, w którym mnie potraktowali jak nierezydenta. Czy mam rozliczać IFT-1R razem z innymi PIT-ami w jednej deklar...

  • krystmar

    Dodano 2018-03-14 11:13 przez krystmar

    Rozliczenie IFT-1R i PIT-11

    Ukrainiec przebywający w Polsce cały 2017 rok bez zameldowania otrzymał PIT-11 i IFT-1R.Jak to rozliczyć?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Rozliczenie dochodów z Wielkiej Brytanii po brexicie

    Rozliczenie dochodów z Wielkiej Brytanii po brexicie

    Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w styczniu 2021 roku wywołało zmiany nie tylko w sferze celnej, ale i formalno-prawnej dotyczącej sytuacji osób fizycznych i przedsiębiorców uzyskujących przychody na terytorium UK. Czy dotyczy ...

  • Rozliczenie PIT: dochód z pracy i działalność gospodarcza za granicą

    Rozliczenie PIT: dochód z pracy i działalność gospodarcza za granicą

    Dochody z pracy w Polsce tutaj są opodatkowane. Natomiast w przypadku opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej podatkiem liniowym, ta ich część, która przypada na wynajem nieruchomości w Wielkiej Brytanii, nie będzie wykazywana w ...

  • Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Według danych CBOS Holandia to od kilku lat trzeci po Wyspach Brytyjskich oraz Niemczech, najchętniej wybierany kierunek emigracji Polaków. Według szacunków Euro-Tax.pl w 2015 roku holenderski fiskus ma zwrócić polskim pracownikom blisko 32 ...

  • Działalność gospodarcza w Niemczech a zeznanie roczne PIT-36

    Działalność gospodarcza w Niemczech a zeznanie roczne PIT-36

    W przypadku uzyskania dochodów ze źródeł położonych na terytorium RP podlegających opodatkowaniu wg skali podatkowej oraz z działalności prowadzonej na terytorium Niemiec, wnioskodawczyni jest obowiązana do złożenia zeznania PIT-36, w ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania