eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Czy mogę złożyć PIT-36 i PIT-37?


2018-04-05 21:44 autor: konto usunięte

1 927 odsłon

Czy mogę złożyć PIT-36 i PIT-37?

Witam,

dostałam od pracodawcy PIT-11 i IFT, ponieważ pracowałam pół roku na umowie o zlecenie, a drugą połowę na umowie o pracę. Jestem obcokrajowcem, ale posiadam rezydencję podatkową RP.

Czy mogę osobno rozliczyć PIT-11 przez PIT-37 i IFT przez PIT-36? Zeznanie za 2016 rok składałam przez PIT-36, ponieważ dostałam od pracodawcy IFT. Wtedy pracowałam tylko na umowie o zlecenie. 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • strenczjan

    Dodano 2021-02-22 11:06 przez strenczjan

    Rozliczenie PIT11 i IFT-1R w deklaracji PIT37 - obywatel Ukrainy

    Witam. Mój znajomy za pracę (umowa zlecenie) za okres od 01-01-2019 do 30-03-2019 otrzymał dokument IFT-1R, jednak pozostał dalej w Polsce i pracował w innej firmie do końca 2019 r. za co otrzymał PIT-11.
    Przebywał więc w roku 2019 ponad 183 dni, czyli został rezydentem podatkowym. Czy można ująć do...

  • Ika

    Dodano 2018-04-25 12:41 przez Ika

    Rozliczenia obcokrajowca

    Czy informację IFT-1/IFT-1R muszę rozliczyć w PIT-37? Mam też PIT-11, który będę rozliczał.

  • Wiola_Kraków

    Dodano 2018-04-09 21:41 przez Wiola_Kraków

    Ukrainiec rezydent. Jak rozliczyć PIT-11 i PIT IFT-1R?

    Dobry wieczór,u mnie sytuacja wygląda następująco: Ukrainiec otrzymał za rok 2017 PIT-11 i PIT IFT-1R. Ma status rezydenta. Czy mam rozliczyć PIT 11 i FT1R na jednym druku PIT 37? PIT-11 umowa zlecenie, PIT IFT-1R - przychód określony zgodnie z art. 29-30 a ustawy.Z góry dziękuję za pomoc.Wiola

  • Juliaukraina

    Dodano 2018-04-08 00:20 przez Juliaukraina

    Jak rozliczyć IFT-1R?

    Witam,jestem z Ukrainy ale przebywam w Polsce ponad 5 lat, posiadam kartę pobytu. Dostałam kilka PIT-11, od pracodawców, u których pracowałam na umowie zlecenie.I dostałam też z banku IFT-1R, w którym mnie potraktowali jak nierezydenta. Czy mam rozliczać IFT-1R razem z innymi PIT-ami w jednej deklar...

  • 14

    Dodano 2018-03-13 11:32 przez 14

    PIT-11 i IFT-R1

    Obcokrajowiec pracuje i mieszka w Polsce, dostał PIT-11 od pracodawcy i IFT-R1 od banku, w którym ma konto. Jak to uwzględnić w PIT-37, PIT-11 to wiadomo, a IFT-R1 w której pozycji PIT-37?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Według danych CBOS Holandia to od kilku lat trzeci po Wyspach Brytyjskich oraz Niemczech, najchętniej wybierany kierunek emigracji Polaków. Według szacunków Euro-Tax.pl w 2015 roku holenderski fiskus ma zwrócić polskim pracownikom blisko 32 ...

  • Co grozi za złożenie PIT po terminie? Jak uniknąć kary?

    Co grozi za złożenie PIT po terminie? Jak uniknąć kary?

    Obowiązkiem każdego podatnika jest wywiązanie się ze złożenia zeznania rocznego w ustawowych terminach. W tym roku termin ten upłynął w dniu 2 maja br. Przed ewentualną karą uchroni nas złożenie zaległego PIT-u oraz czynny żal.

  • 5 najczęstszych błędów przy wypełnianiu zeznań PIT

    5 najczęstszych błędów przy wypełnianiu zeznań PIT

    Choć podatnicy mają czas na złożenie rocznego zeznania podatkowego PIT do 2 maja br., wielu z nich postanowiło złożyć swoje deklaracje do urzędu skarbowego wcześniej. Niestety, jak co roku, część formularzy będzie błędnie ...

  • Do kiedy należy rozliczyć PIT za 2021 rok i jaki formularz wybrać?

    Do kiedy należy rozliczyć PIT za 2021 rok i jaki formularz wybrać?

    Choć za ustawowy dzień złożenia deklaracji należy przyjąć dzień 30 kwietnia, to jednak w tym roku – z racji tego, iż dzień ten wypada w sobotę - zgodnie z art. 12 par. 5 Ordynacji podatkowej, termin ten ulega przesunięciu. Deklaracje ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania