eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Doładowanie telefonu z ankiet a podatki


2018-04-17 15:46 autor: EWINEK

1 309 odsłon

Doładowanie telefonu z ankiet a podatki

Jestem panelistą firmy ankieterskiej. Za uzbierane punkty można wybrać nagrodę w postaci doładowania telefonu, w moim przypadku 25 zł, raz na pół roku.

Proszę o poradę czy taki "dochód" podlega opodatkowaniu i kiedy (w zeznaniu rocznym)? Dodam, że jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku. I jeszcze jedno pytanie to samo co wyżej z tym, że chodzi o osobę pobierającą zasiłek opiekuńczy nad osobą z rodziny.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Agu

  Dodano 2018-02-13 08:09 przez Agu

  Umowa zlecenie na kwotę mniejszą niż 200 zł a rozliczenie PIT

  Witam,w grudniu jako osoba bezrobotna podpisałam jednodniowa umowę zlecenia z firmą na dzień próbny. Została tam wyszczególniona kwota godzinowa 13 zł brutto. Przepracowałam kilka godzin, a przychód netto wynosił ok. 75 zł. Czy powinnam otrzymać od tej firmy PIT i rozliczyć się z US?

 • Ewa225

  Dodano 2019-03-30 08:37 przez Ewa225

  Praca w Irlandii i bezrobocie w Polsce. Jak rozliczyć?

  W 2018 roku pracowałam za granicą przez 2 miesiące (od połowy maja do połowy lipca) w Irlandii, resztę roku spędziłam w Polsce zarejestrowana jako osoba bezrobotna w UP. Czy muszę rozliczyć się za dochod z Irlandii w Polsce?

 • Antek17

  Dodano 2017-12-12 18:22 przez Antek17

  Czy rozliczać się z faktury RR?

  Jestem osobą bezrobotną. W czerwcu sprzedałem owoce (truskawki)z własnej działki 0,37 ha i została wystawiona mi faktura VAT RR dzięki, której zyskałem 7 procent VAT (pieniądze na konto).Nie jestem rolnikiem ryczałtowym. Czy muszę się z tego rozliczyć (żona pracuje,  rozliczamy się wspólnie PIT-37)....

 • Sulejstian

  Dodano 2017-12-05 13:11 przez Sulejstian

  Jak rozliczyć się z przychodu uzyskanego przez inwestycje w kryptowaluty?

  Handlując na giełdzie kryptowalut, z jakiego przychodu dokładnie muszę odprowadzić podatek oraz jaki % mnie obowiązuje? By rozjaśnić wszelkie moje wątpliwości w jednej odpowiedzi, przeprowadzę przykładową krótką symulację inwestycji.Wpłacam z konta bankowego 10 000 zł na przykładową giełdę kryptowal...

 • EdytaMc

  Dodano 2015-04-29 12:56 przez EdytaMc

  Zasiłek opiekuńczy a choroba bezrobotnej babci

  Witam,
  oświadczenie do celów wypłaty zasiłku opiekuńczego - oboje rodzice 2-letniego dziecka pracują. Na co dzień osoba stale sprawującą opiekę jest babcia dziecka. Babcia jest osoba bezrobotną.
  Przez tydzień z powodu choroby nie mogła się opiekować dzieckiem, więc matka dziecka przez tydzień spraw...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania