eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Rozliczenie roczne obcokrajowca


2016-03-17 22:49 autor: nirva06

2 753 odsłon

Rozliczenie roczne obcokrajowca

Mój mąż obcokrajowiec dostał z banku PIT IFT-1R. Czy musi się z tego rozliczać i jeśli tak, to w jakim picie? Będzie rozliczał się również z umowy o pracę.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-03-25 13:54 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    IFT to informacja o pobranym podatku u źródła (w innym kraju). W krajowym PIT się go nie uwzględnia.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 2 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Ika

    Dodano 2018-04-25 12:41 przez Ika

    Rozliczenia obcokrajowca

    Czy informację IFT-1/IFT-1R muszę rozliczyć w PIT-37? Mam też PIT-11, który będę rozliczał.

  • cool.freeview

    Dodano 2018-04-08 19:12 przez cool.freeview

    Rozliczenie dla Ukrainki

    Witam,w roku 2017 roku koleżanka z Ukrainy pracowała od stycznia do kwietnia za pośrednictwem agencji pracy - otrzymała IFT-1R, a od grudnia pracuje bezpośrednio w firmie i jest zameldowana - otrzymała PIT-11. W marcu 2018 złożyła wniosek o pobyt w Polsce. Czy ma rozliczyć się tylko z PIT-11?Z góry ...

  • Wiola_Kraków

    Dodano 2018-04-09 21:41 przez Wiola_Kraków

    Ukrainiec rezydent. Jak rozliczyć PIT-11 i PIT IFT-1R?

    Dobry wieczór,u mnie sytuacja wygląda następująco: Ukrainiec otrzymał za rok 2017 PIT-11 i PIT IFT-1R. Ma status rezydenta. Czy mam rozliczyć PIT 11 i FT1R na jednym druku PIT 37? PIT-11 umowa zlecenie, PIT IFT-1R - przychód określony zgodnie z art. 29-30 a ustawy.Z góry dziękuję za pomoc.Wiola

  • Juliaukraina

    Dodano 2018-04-08 00:20 przez Juliaukraina

    Jak rozliczyć IFT-1R?

    Witam,jestem z Ukrainy ale przebywam w Polsce ponad 5 lat, posiadam kartę pobytu. Dostałam kilka PIT-11, od pracodawców, u których pracowałam na umowie zlecenie.I dostałam też z banku IFT-1R, w którym mnie potraktowali jak nierezydenta. Czy mam rozliczać IFT-1R razem z innymi PIT-ami w jednej deklar...

  • konto usunięte

    Dodano 2018-04-05 21:44 przez konto usunięte

    Czy mogę złożyć PIT-36 i PIT-37?

    Witam,dostałam od pracodawcy PIT-11 i IFT, ponieważ pracowałam pół roku na umowie o zlecenie, a drugą połowę na umowie o pracę. Jestem obcokrajowcem, ale posiadam rezydencję podatkową RP.Czy mogę osobno rozliczyć PIT-11 przez PIT-37 i IFT przez PIT-36? Zeznanie za 2016 rok składałam przez PIT-36, po...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Według danych CBOS Holandia to od kilku lat trzeci po Wyspach Brytyjskich oraz Niemczech, najchętniej wybierany kierunek emigracji Polaków. Według szacunków Euro-Tax.pl w 2015 roku holenderski fiskus ma zwrócić polskim pracownikom blisko 32 ...

  • Rozliczenie pracy obcokrajowca. PIT-11 z numerem PESEL czy bez?

    Rozliczenie pracy obcokrajowca. PIT-11 z numerem PESEL czy bez?

    Z 65 tys. w grudniu 2008 r. do 725,2 tys. w analogicznym okresie 2020 r. wzrosła liczba osób fizycznych, które podlegały ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym oraz miały obywatelstwo inne niż polskie, wynika z danych Centralnego Rejestru ...

  • Rozliczenie PIT: dochód z pracy i działalność gospodarcza za granicą

    Rozliczenie PIT: dochód z pracy i działalność gospodarcza za granicą

    Dochody z pracy w Polsce tutaj są opodatkowane. Natomiast w przypadku opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej podatkiem liniowym, ta ich część, która przypada na wynajem nieruchomości w Wielkiej Brytanii, nie będzie wykazywana w ...

  • Umowa o pracę w Szwecji bez podatku w Polsce?

    Umowa o pracę w Szwecji bez podatku w Polsce?

    Podatnik, który pracuje w Szwecji na podstawie umowy o pracę, zaś w Polsce prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną liniowo - w RP rozlicza się jedynie z dochodów z działalności gospodarczej. Dochody szwedzkie są zwolnione od ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania