eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Ulga rodzinna – ograniczenie dochodu, jeśli jeden z małżonków rozlicza ryczałt ewidencjonowany


2015-02-27 19:12 autor: martaol

7 109 odsłon

Ulga rodzinna – ograniczenie dochodu, jeśli jeden z małżonków rozlicza ryczałt ewidencjonowany

Witam,

rozliczam się indywidualnie, ponieważ mój małżonek rozlicza swoje dochody ryczałtem ewidencjonowanym. Mamy córkę, która się uczy (studiuje). Mój dochód po odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne wynosi ponad 56 000 zł.

Czy w związku z tym nie mogę odliczyć ulgi na dziecko? Nie wiem, który próg mnie obliguje - 56 000 zł jako jednego rodzica, czy 112 000 zł skoro jestem mężatką?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-03-03 17:25 autor odpowiedzi: konto usunięte

  W Pani przypadku ma zastosowanie próg 112000 zł.

  Na podstawie art. 27f ust 2 pkt 1 lit. a ustawy o podatku dochodowym odliczeniu podlega, w Pani przypadku,  kwota 92,67 zł, jeśli pozostawała Pani przez cały rok podatkowy w związku małżeńskim i dochody Pani i małżonka, nie przekroczyły w roku podatkowym kwoty 112.000 zł.

  Bez wpływu na prawo do ulgi pozostaną dochody z działalności gospodarczej opodatkowane na zasadach określonych w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, czyli ryczałtem ewidencjonowanym lub kartą podatkową.

  konto usunięte zaktualizował/a odpowiedź 2015-03-03 17:29
  Wyraziłam się nieprecyzyjnie -oczywiście te 92,67 zł za każdy miesiąc.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania