eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Czy przysługuje mi ulga na dziecko przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym i na czym to polega?


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2016-04-27 15:49 autor: Jagienka80

2 397 odsłon

Czy przysługuje mi ulga na dziecko przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym i na czym to polega?

Witam,

mam pytanie odnośnie rozliczania się z Urzędem Skarbowym i ulgi rodzinnej na pierwsze dziecko. W roku 2015 mieliśmy dochody z mężem poniżej 112 000 a więc przysługiwałaby nam ulga na dziecko (mamy jedno) i moglibyśmy sobie to odliczyć od podatku, zgodnie z tym co wyczytałam. Ale czy to oznacza, że dostalibyśmy jakieś dodatkowe pieniądze? Ja rozliczałam się z urzędem podatkowym z zasiłku macierzyńskiego (3 miesiące) a następnie z zasiłku dla bezrobotnych (6 miesięcy).

Mój podatek wyniósł 701 zł. Mąż pracował przez 7 miesięcy w 2015 r., więc podatek ma trochę wiekszy i mamy po ok. 300 zł do zwrotu od urzędu podatkowego. Czy zatem to odliczenie ulgi od podatku w naszym przypadku ma jakiś sens, czy zwrot będziemy mieć większy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-04-27 16:39 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Zwrot nie może być większy niż zapłacony podatek. Jest to ulga podatkowa a nie dodatek za posiadanie dziecka. Zwrot zapłaconego podatku będzie w maksymalnej wyskokości odprowadzonego lub naleznego podatku.

  Jagienka80 skomentował/a odpowiedź 2016-04-27 17:30

  Dziękuję za odpowiedź.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-04-29 15:24 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Odliczenie zawsze ma sens. Proszę pamiętać, że w uldze prorodzinnej gdy brakuje podatku, można się ubiegać o jego dodatkowy zwrot. Sposób postępowania opisaliśmy tutaj: http://www.podatki.egospodarka.pl/131049,Poradnik-PIT-37-Rozliczenie-ulgi-na-dzieci-gdy-brakuje-podatku,1,69,1.html

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania