eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyBranżeRolnictwo › Praca za granicą i działalność gospodarcza w Polsce


2014-09-24 22:29 autor: jnnwk96

2 563 odsłon

Praca za granicą i działalność gospodarcza w Polsce

Czy pracując za granicą mogę prowadzić działalność gospodarczą w Polsce, świadczącą usługi koszenia zbóż?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-09-25 13:21 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli zarejestruje Pan DG, to usługi może Pan świadczyc nie tylko w Polsce, ale na terenie całej UE. Może lepiej dla Pana będzie zarejestrować firmę  w kraju, w którym Pan pracuje?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-09-25 19:20 autor odpowiedzi: jnnwk96

  Myślę że nie, nie znam języka norweskiego, przepisy w norwegii są mi obce. Jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej, pracując gdzieś czy to w Polsce czy za granicą nic się tutaj nie komplikuje?

  A jesli chodzi o pełne informacje dotyczące założenia DG i jej funkcjonowanie, rozliczanie się z VAT-em, zakupu kombajnu na firme, gdzie można się tego wszytkiego dowiedzieć?

   

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-09-26 07:32 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Skomplikować mogą się zasady rozliczania podatku w zeznaniu rocznym (będziemy bowiem mieć już nie jedno, a dwa źródła dochodu).

  Co do wątpliwości rozliczania firmy, zawsze można skorzystać z usług biura rachunkowego. Można też iść bezpośrednio do urzędu skarbowego i wypytać bądź zadawać konkretne pytania tutaj (w sumie chyba to należało napisać na początku :) ).

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-09-29 19:44 autor odpowiedzi: jnnwk96

  Zastanawia mnie rozliczenie roczne z dwóch róznych źródeł dochodu. W tym roku rozliczałem się z PIT 37 i 36. W polsce miałem nie wielkie dochody, a od września  do grudnia miałem już dochody z za granicy i miałem dopłate ok 300 zł. I oto moje pytanie, posiadając dochody z za granicy i z Polski dajmy na to dużo większe niż w 2013 roku nie będe musiał dopłacać dużo więcej?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-10-01 08:28 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  A to zależy. Przede wszystkim w tym roku powinien Pan złożyć jedynie PIT-36.

  Teraz jeżeli wybierzemy opodatkowanie działalności skalą podatkową, to dochody zagraniczne w najlepszym wypadku będą w Polsce zwolnione z podatku i jedynie wpłyną na stawkę podatku od dochodów krajowych, w gorszym - opodatkowane (tylko odliczyć będzie można podatek zapłacony za granicą), a to oznacza, że trzeba będzie zsumować dochody polskie i zagraniczne i ustalić od ich sumy podatek. Niemniej tutaj można skorzystać z ulgi abolicyjnej.

  Sytuacja będzie się przedstawiać inaczej, gdy działalność opodatkujemy podatkiem liniowym bądź ryczałtem. Niemniej nie zawsze jest to opłacalne.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • mariolam4

  Dodano 2013-09-11 11:03 przez mariolam4

  Jaka stawka podatku przy usługach żniwnych?

  W czerwcu zakupiłem kombajn i zarejestrowałem działalność - usługi żniwne. Będę płacił podatek zryczałtowany. Jaką stawką podatku jest opodatkowana taka usługa: 3% czy 8,5%? I jeszcze jedno: czy zawieszając tę działalność na okres zimowy muszę płacić składki ZUS?
  Proszę o poradę,
  pozdrawiam

 • Daniel8787

  Dodano 2021-03-30 17:08 przez Daniel8787

  Założenie działalności gospodarczej, praca w Anglii

  Dzień dobry. Otrzymałem ofertę pracy jako podwykonawca dla firmy Angielskiej. Usługi mam wykonywać na terenie całej Europy, włącznie z Anglią.
  Pytanie moje jest następujące: jeżeli założę działalność w Polsce, to w jaki sposób rozlicza się faktury, VAT naliczamy wtedy angielski czy 23% ? Czy proście...

 • KASKABASKA

  Dodano 2018-02-01 13:30 przez KASKABASKA

  Działalność gospodarcza w Polsce a miejsce wykonywania pracy w USA

  Witam,otrzymałam propozycje wykonywania zlecenia dla polskiej firmy podczas mojego pobytu w USA - ostatnio przeprowadziłam się tam na stałe. Praca ma polegać na wykonywaniu searchu internetowego i kontaktowania się z potencjalnymi polskimi klientami firmy. Moim klientem jest polska firma i kontaktow...

 • st50

  Dodano 2014-09-08 09:51 przez st50

  Wystawianie faktur za granicą

  Witam,
  posiadam polską działalność gospodarczą, ostatnio nawiązałem współpracę z szwedzką firmą na wykonywanie usług remontowo-budowlanych na terenie Szwecji.
  W związku z tym mam pytanie: czy polskie faktury mogę wystawiać bez ograniczeń przez cały rok i czy muszę mieć NIP UE?
  Pozdrawiam,
  Sławomir

 • taiger

  Dodano 2014-08-28 10:22 przez taiger

  Działalność gospodarcza w Polsce, a umowa zlecenie w Niemczech

  Witam serdecznie,
  w Polsce mam zarejestrowaną na siebie działalność gospodarcza od 14 lat, jest to warsztat mechaniki samochodowej. Za względu na pogarszającą się sytuację na rynku jestem zmuszona wyjechać do pracy do Niemiec w charakterze opiekunki, lecz nie chciałabym zawieszać działalność w Polsc...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rolnictwo

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania