Witam,
jestem studentką kończącą niedługo studia i mam w planach zakup siedliska pod miastem. Nie mam założonej żadnej działalności i dotychczas byłam ubezpieczana przez uczelnię lub przez rodziców.
Chciałabym przejść na KRSU. Czy wystarczy mieć dzierżawę ziemi, by dopełnić formalności (jeśli tak, to w jakiej odległości maksymalnej od siedliska powinny leżeć dzierżawione grunty)? Chciałabym się dowiedzieć, jakie warunki powinny być spełnione i od czego powinnam zacząć?
Proszę o szczegółową odpowiedź.
Dodano 2013-09-16 22:05 przez megi-pegi
Prowadzę własną dzialaność gospodarczą od 11 lat, bardzo chciałabym przejść na KRUS. Mam możliwość przepisania działalności na męża, ponieważ z tego co się orientuję to przez 3 lata musze np. dzierżawić pole, abym później mogła założyć ponownie dzialalność i być już na ubezpieczeniu z KRUS-u.
Bardzo...
Dodano 2015-07-08 11:27 przez eweaewa4
Witam,jestem na kurniówce do 6 listopada, a koło ósmego urodzę dziecko. Czy przedłużą mi kuroniówkę? Dodam, że mąż ubezpiecza się w KRUS na wniosek, ale chce wydzierżawić pole i być rolnikiem z 1 ha przeliczeniowym. Co ze mną? Czy stracę kuroniówkę? Czy mąż dostanie zasiłek z KRUS z tytułu urodzenia...
Dodano 2014-11-26 12:15 przez gucio302
Mąż ma działalność gospodarczą (wywóz szamba), a ja wydzierżawię ziemię i chcę kupić ciągnik.Jak to zrobić abyśmy oboje mogli być na KRUS (mąż jest w ZUS)? Czy ja muszę płacić podatek od środków transportowych?
Dodano 2014-05-30 12:37 przez AyoyA
Witam,
miesiąc temu nabyłam wraz z mężem działki o łączniej powierzchni 1,31 h obecnie mamy już 1,64 h pola. Czy musimy opłacać KRUS?
Mąż pracuje na umowie o pracę, a ja nie pracuję jednak podlegam pod ubezpieczenie męża w ZUS. Dodam jeszcze, że mąż dzierżawi 8 h pola od rodziny.
Dodano 2014-04-18 11:27 przez dan737
Witam,
moja sytuacja wygląda następująco:
Obecnie posiadam założoną działalność gospodarczą od ok. roku i jestem ubezpieczony w ZUS. Przed założeniem owej działalności byłem ubezpieczony w KRUS jako domownik (mój brat prowadzi gospodarstwo rolne), jednak nie dłużej niż 3 lata?
Czy jest jakiś sposób...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Jak naprawdę wygląda studenckie życie?
Zajęcia na uczelni, wieczorne spotkania ze znajomym, a potem weekendowe imprezowanie. Takiego obrazu studenckiego życia najczęściej dostarcza nam popkultura. A jak jest w rzeczywistości?
Prekariat. Młodzi bez perspektyw
Ukończenie studiów nie jest juz gwarantem dobrej pracy i wysokich zarobków. Boleśnie przekonali się o tym prekariusze, pogardliwie określani mianem młodych bez perspektyw. Jaka przyszłość ich czeka i czy państwo jest w stanie im coś ...
Jak wygląda życie studenckie?
Na kilka dni przed rozpoczęciem roku akademickiego, Acxiom przyjrzał się stylowi życia polskich studentów. Najwięcej studentów pochodzi z miast powyżej 275 tys. i konurbacji (trójmiejskiej, górnośląskiej). W studenckich ławach ...
Pracujący studenci - sytuacja w Polsce
52% polskich studentów rozpoczyna pracę już na pierwszym roku, lub jeszcze przed rozpoczęciem studiów - wynika z ankiety aktywności zawodowej studentów, przeprowadzonej przez serwis infoPraca.pl.