eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyBranżeRolnictwo › Przejście na KRUS


2014-07-13 01:12 autor: wednesday.addams

3 617 odsłon

Przejście na KRUS

Witam,

jestem studentką kończącą niedługo studia i mam w planach zakup siedliska pod miastem. Nie mam założonej żadnej działalności i dotychczas byłam ubezpieczana przez uczelnię lub przez rodziców.

Chciałabym przejść na KRSU. Czy wystarczy mieć dzierżawę ziemi, by dopełnić formalności (jeśli tak, to w jakiej odległości maksymalnej od siedliska powinny leżeć dzierżawione grunty)? Chciałabym się dowiedzieć, jakie warunki powinny być spełnione i od czego powinnam zacząć?

Proszę o szczegółową odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • megi-pegi

  Dodano 2013-09-16 22:05 przez megi-pegi

  Jak mogę przejść z ZUS-u na KRUS?

  Prowadzę własną dzialaność gospodarczą od 11 lat, bardzo chciałabym przejść na KRUS. Mam możliwość przepisania działalności na męża, ponieważ z tego co się orientuję to przez 3 lata musze np. dzierżawić pole, abym później mogła założyć ponownie dzialalność i być już na ubezpieczeniu z KRUS-u.
  Bardzo...

 • eweaewa4

  Dodano 2015-07-08 11:27 przez eweaewa4

  Kuroniówka, KRUS i małżeństwo. Jakie zasiłki mi się należą?

  Witam,jestem na kurniówce do 6 listopada, a koło ósmego urodzę dziecko. Czy przedłużą mi kuroniówkę? Dodam, że mąż ubezpiecza się w KRUS na wniosek, ale chce wydzierżawić pole i być rolnikiem z 1 ha przeliczeniowym. Co ze mną? Czy stracę kuroniówkę? Czy mąż dostanie zasiłek z KRUS z tytułu urodzenia...

 • gucio302

  Dodano 2014-11-26 12:15 przez gucio302

  Przejście z ZUS na KRUS

  Mąż ma działalność gospodarczą (wywóz szamba), a ja wydzierżawię ziemię i chcę kupić ciągnik.Jak to zrobić abyśmy oboje mogli być na KRUS (mąż jest w ZUS)? Czy ja muszę płacić podatek od środków transportowych?

 • AyoyA

  Dodano 2014-05-30 12:37 przez AyoyA

  Czy musimy płacić KRUS?

  Witam,
  miesiąc temu nabyłam wraz z mężem działki o łączniej powierzchni 1,31 h obecnie mamy już 1,64 h pola. Czy musimy opłacać KRUS?
  Mąż pracuje na umowie o pracę, a ja nie pracuję jednak podlegam pod ubezpieczenie męża w ZUS. Dodam jeszcze, że mąż dzierżawi 8 h pola od rodziny.

 • dan737

  Dodano 2014-04-18 11:27 przez dan737

  Jak przejść z ZUS-u do KRUS-u przy założonej działalności?

  Witam, 
  moja sytuacja wygląda następująco:
  Obecnie posiadam założoną działalność gospodarczą od ok. roku i jestem ubezpieczony w ZUS. Przed założeniem owej działalności byłem ubezpieczony w KRUS jako domownik (mój brat prowadzi gospodarstwo rolne), jednak nie dłużej niż 3 lata?
  Czy jest jakiś sposób...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rolnictwo

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania