eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo zamówień publicznych › Cena za dzierżawę działki gminnej


2018-09-15 07:55 autor: aleksandraAJK

1 748 odsłon

Cena za dzierżawę działki gminnej

Chciałam wydzierżawić działkę od gminy pod ogródek działkowy. Początkowo wójt gminy zwodził mnie, że nie będzie problemu, że wystarczy tylko pismo i będzie decyzja. Jak się okazuje wójt organizuje teraz przetarg na dzierżawę tej działki. Obiecywał również, że opłata za dzierżawę będzie niewielka. Teraz w przetargu cena wydaje mi się wysoka. Działka ma ok. 5 arów i cena za ar to 200 zł. Dodam że w planie zagospodarowania jest to działka budowlana, ale w przetargu jest zapis że wójt przeznacza ją na ogródek działkowy.

Miejscowość to mała wieś położona daleko od dużego miasta i licząca ok. 600 mieszkańców. Gmina wystawia na dzierżawę również inną działkę w tej miejscowości, gdzie jest siedziba gminy. Jest to co prawda działka rolna, ale tam cena dzierżawy wynosi w przeliczeniu ok. 7 zł za ar. Różnica jest dla mnie bardzo duża i zastanawiam się czy wójt może ustalać tak różne ceny?

Czy jest np. jakieś ograniczenie w kwestii ustalania ceny lub np. jakiś przelicznik? Chciałabym wiedzieć czy wójt działa zgodnie z prawem czy też może zależy mu na tym abym zrezygnowała z chęci dzierżawy. Kolejna kwestia, to czy jeżeli np. wygram przetarg jest możliwość zmiany wysokości opłaty za dzierżawę?

Będę wdzięczna za pomoc.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • ganner1919

  Dodano 2020-08-16 19:31 przez ganner1919

  Wykupienie działki rolnej

  Dzień dobry. Zwracam się z pytaniem o działkę dzierżawioną. Przedstawię problem. W sąsiedztwie działki, której jestem właścicielem, dzierżawię działkę od Agencji Nieruchomości Rolnych (poprzednio Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa, a jeszcze wcześniej, właścicielem była Gmina). Dzierżawię od ok...

 • marek.

  Dodano 2013-05-09 14:22 przez marek.

  Czy podwyżka czynszu za dzierżawę może przekroczyć 3 proc. wartości odtworzeniowej lokalu?

  Witam,
  Czy podwyżka czynszu za dzierżawę gruntu pod garażami (dla użytkowników nie będących członkami wspólnoty) uchwalona przez Wspólnotę Mieszkaniową, może przekroczyć 3 proc. wartości odtworzeniowej lokalu (marzec 2013 r.)?
  - wzrost stawki za dzierżawę gruntu z 2,00 zł na 3,20 zł,
  - miesięczna st...

 • ganner1919

  Dodano 2020-08-02 18:44 przez ganner1919

  Nieruchomość dzierżawiona

  Dzień dobry. Zwracam się z pytaniem o działkę dzierżawioną. Przedstawię problem. W sąsiedztwie działki, której jestem właścicielem, dzierżawię działkę od Agencji Nieruchomości Rolnych (poprzednio Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa, a jeszcze wcześniej, właścicielem była Gmina). Dzierżawię od ok...

 • Robert

  Dodano 2018-09-10 19:26 przez Robert

  Wykup działki a brak pieniędzy w gminie

  Moja działka posiada prawomocną decyzję WZ na dom jednorodzinny. Po wejściu planu będzie teren zielony bez możliwości jakiejkolwiek zabudowy. Czy gmina powinna wykupić teren i czy może odmówić ze względu na brak zaplanowanych środków w budżecie bez podania terminu, kiedy to będzie możliwe?

 • misiek00143

  Dodano 2018-09-13 15:41 przez misiek00143

  Wynajem, dzierżawa kawałka ziemi

  Czy dając do dzierżawy kawałek ziemi otrzymując zapłatę bądź przedpłatę muszę odprowadzać od tego podatek?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo zamówień publicznych

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania