eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo zamówień publicznych › Co musi zawierać dokumentacja projektowa?


2016-09-06 10:35 autor: BeataSz

5 137 odsłon

Co musi zawierać dokumentacja projektowa?

Czy dokumentacja projektowa może nie obejmować przedmiotu robót?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-09-06 14:00 autor odpowiedzi: Kancelaria Prawno-Gospodarcza PAXUS

    Tak, jeśli zamówienie na roboty budowlane, o których mowa w ust. 1 i 2, jest udzielane w trybie zamówienia z wolnej ręki lub w istotnych postanowieniach umowy przyjęto zasadę wynagrodzenia ryczałtowego, dokumentacja projektowa może nie obejmować przedmiaru robót.

    Oceń odpowiedź 1 2

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2016-02-26 08:11 przez konto usunięte

    Kryterium oceny ofert w przetargu

    Przetarg nieograniczony na realizację szkoleń dla osób bezrobotnych: jednym z kryteriów oceny ofert (waga 10%) jest posiadanie akredytacji kuratora oświaty lub certyfikatów jakości świadczonych usług. Jeden z wykonawców powołał się na art. 26 ust. 2b ustawy PZP i przedłożył pisemne (oryginał) oświad...

  • Syliwa 123

    Dodano 2017-09-26 13:03 przez Syliwa 123

    Zmiana cen po wygranym przetargu i podpisaniu umowy

    Witam,proszę o pomoc w analizie poniżej opisanej sytuacji:wykonawca przystąpił do przetargu na odczynniki z ceną x, wygrał przetarg, podpisał umowę
    w niedługim czasie, cena tych samych odczynników znacznie zmalała
    Pytanie: Czy wykonawca ma obowiązek powiadomiać zamawiającego o zmianie cen i musi rea...

  • mar_1

    Dodano 2016-12-15 13:48 przez mar_1

    Jednolity Europejski Dokument Zamówienia

    Proszę o odpowiedź czy JEDZ w przypadku spółek cywilnych wypełnia każdy ze wspólników na osobnym druku? Czy wystarczy jeden wspólny?

  • kituś

    Dodano 2016-03-30 11:42 przez kituś

    Który termin jest terminem zamówienia wg ustawy PZP?

    W jaki sposób ustalić wiążący termin zamówienia dla potrzeb sprawozdania rocznego o udzielonych zamówieniach? Sytuacja jest następująca. Pracownik instytutu badawczo-rozwojowego chce doskonalić swoje umiejętności i zapisuje się na kurs (w roku 2015). Dwa miesiące później opłaca koszt kursu z własnyc...

  • Nickname

    Dodano 2016-02-16 13:38 przez Nickname

    Wnoszenie wadium

    Zamawiający zapisał w SIWZ, że wadium może być wniesione w następujących formach: w pieniądzu, gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, poręczeniach...Czy jeśli w SIWZ nie jest wprost napisane, że wadium może być wniesione w jednej lub w kilku formach, wyklucza to możliwość wniesienia wadium częścio...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo zamówień publicznych

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania