eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia


2009-06-12 20:42 autor: kris777

1 774 odsłon

rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Z dniem 9 czerwca br. pracodawca rozwiązal ze mną umowę o pracę bez wypowiedzenia z powodu jak pisze pracodawca: " ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych polegających na przebywaniu na terenie zakladu pracy, oraz używaniu narzędzi i maszyn bez powiadomienia i zgody wlaścicieli." - uważam, że uzasadnienie zwolnienia bylo nie wlasciwe, ponieważ pracowalem u pracodawcy od 5 lat, a od roku na zasadach pracy akordowej, gdzie umownie z pracodawcą moglem przychodzić do pracy o ktorej chcę i wychodzic o której chcę po wykonanej pracy (o tejże pracy akordowej nie bylo wzmianki na umowie, byla to jedynie umowa ustna caly czas obowiązująca).W dniu w którym dostalem wypowiedzenie, przyszlem do pracy na godzinę 6 rano i przez godzine do 7 robilem drzwi dla siebie do domu, a od godziny 7 wykonywalem prace dla pracodawcy zgodnie z wcześniejszą umową. pracodawca stwierdzil, że postąpilem źle i kazal mi szukać pracy. Czy mogę odwolać się do sądu pracy? czy rzeczywiście naruszylem ciężko obowiązku pracownicze? czy jest to wystarczający powód do zwolnienia bez wypowiedzenia? proszę o pomoc.:confused:

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2009-06-13 12:47 autor odpowiedzi: mia70

    Witam, fakty: przyszedł Pan do pracy bez zgody Pracodawcy w celu uzytkowania maszyn i narzędzi dla celów prywatnych; naraził Pan Pracodawcę na mandat ze strony PIP w razie ewentualnego Pana wypadku (Pracodawca nie dopilnował miejsca/stanowiska pracy skoro pracownik wchodzi do pracy kiedy chce bez nadzoru, brak stróża - jeśli jest to jeszcze nieumyślnie mógł go Pan narazić na konsekwencje); Reasumując może Pan odwołać się do Sądu Pracy, ale obawiam się, że może zostać Pan ukarany przez Sąd za nieuzasadnione skierowanie sprawy do Sadu, pomimo mojej opinii, pozdrawiam:)

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2009-06-13 13:25 autor odpowiedzi: Marcin Siedlecki

    Ja również odradzam odwołanie się do sądu pracy. To co zrobiłeś jest poważnym naruszeniem obowiązków pracowniczych.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania