eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › umowa na zastępstwo na czas nieokreślony


2008-01-02 15:48 autor: konto usunięte

3 471 odsłon

umowa na zastępstwo na czas nieokreślony

witam!!!

od 1 stycznia podpisalam umowe na zastepstwo do dnia powrotu osby ktora zastepuje w pracy. wspominalam juz we wczesniejszym poscie ze jestem w ciazy. interesuje mnie czy moge ubiegac sie o urlop macierzynski majac podpisana taka umowe i wiedzac ze osoba ktora zastepuje nie wroci juz do tej pracy.

bardzo prosze o szybka odpowiedz

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2008-01-02 16:46 autor odpowiedzi: gwiazda.1980

    Moim zdaniem powinna Pani poprosic pracodawce o umowe zwykla bez wzmianki o zastepstwo na czas nieokreslony.Posiadajac umowe z ta wzmianka niewiele Pani moze zrobic,a wiedza o tym ze pracownik ktorego Pani zastepuje nie powroci juz na swoje stanowisko nie wiele daje.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2008-01-03 10:21 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Dziekuje bardzo za odpowiedz

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2008-01-04 15:15 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Witam. Chcialam sie dowiedziec jak to jest z umowa na zastepstwo jak jestem w ciazy i przebywam na zwolnieniu l4. Czy pracodawca ma obowiazek przedluzyc mi umowe do dnia porodu. jak nie to czy moge przejść na chorobowe z ZUSU . Pozdrawiam

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2008-01-04 16:29 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Umowa o pracę w zastępstwie to rodzaj umowy na czas określony. Rozwiązanie pracy pracownika zastępcy jest automatyczne - jak każda umowa na czas określony – z upływem terminu, do którego ją zawarto, a więc z chwilą powrotu do pracy nieobecnego stałego pracownika. Tak więc w odpowiedzi na Pani pytanie musze niestety stwierdzić, że przedsiębiorcy nie boją się zatrudnienia kobiet na umowę na zastępstwo, bo jeśli w momencie wypowiedzenia lub rozwiązania umowy byłaby ona w ciąży to umowa nie ulegnie przedłużeniu. Pracodawca nie musi utrzymywać na etacie dwóch pracowników: zastępowanego, czyli stałego pracownika (powracającego np. ze zwolnienia lekarskiego czy urlopu macierzyńskiego) i zastępcy.

    Należy wykazać jednak, że zastępca jest pełnoprawnym pracownikiem i ma takie same prawa i obowiązki jak pozostali pracownicy- posiada prawo do korzystania ze zwolnień lekarskich, zwolnień opiekuńczych.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania