eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › alkohol w pracy


2007-12-20 20:33 autor: konto usunięte

2 335 odsłon

alkohol w pracy

O 3 nad ranem byłem pijany w pracy. Była Policja, otrzymałem paragraf 70/2. Tego samego dnia w południe poszedłem do lekarza i do tej pory mam zwolnienie lekarskie. Czy mogę być zwolniony dyscyplinarnie z pracy będąc na chorobowym?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2007-12-21 16:32 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Zgodnie z art. 52. § 1. Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika w razie ciężkiego naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych. Po powrocie nie ominie Pana natychmiastowe zwolnienie.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2007-12-21 17:12 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Zgodnie z art. 52 może Pan zostać zwolniony

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2007-12-26 21:04 autor odpowiedzi: gwiazda.1980

    Napewno szef Pana zwolni,ale dopiero po powrocie do pracy z chorobowego-teraz nie moze,chyba ze nasle na Pana urzednikow w celu udowodnienia czy jest Pan naprawde chory.Zalecam puki co lezenie w lozku bo szef moze podejsc do tej sprawy msciwie.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2007-12-27 09:18 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Zastanawiam się nad tym zwolnieniem na chorobowym. Zgodnie z ogólnymi zasadami - pracodawca faktycznie na takim zwolnieniu pracownika zwolnić nie może. "Gryzie" mi się to jednak z art. 52 § 2. k.p.: Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika nie może nastąpić po upływie 1 miesiąca od uzyskania przez pracodawcę wiadomości o okoliczności uzasadniającej rozwiązanie umowy.

    Pracodawca informację taką uzyskał w tym samym dniu. Czy zatem pracownik ten może zostać zwolniony, jeżeli np. będzie chorował przez dwa miesiące? (okres przewidziany w powołanym przepisie już upłynie).

    Nasuwa się zatem pytanie, czy w przedmiotowej sprawie pracodawca faktycznie nie może go zwolnić nawet na chorobowym? Zapraszam do dyskusji. Ja powoli przychylam się do stanowiska, iż w takiej sytuacji pracownik może zostać zwolniony mimo przebywania na chorobowym.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania