eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim/rodzicielskim i zaległym wypoczynkowym


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2014-07-12 23:18 autor: effi

1 628 odsłon

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim/rodzicielskim i zaległym wypoczynkowym

Witam,

31 marca skończył mi się urlop rodzicielski. Od 1.04 do 31.07 wykorzystuje zaległy urlop wypoczynkowy. Od 1.08 wracam do pracy. Proszę o informację, kiedy muszę złożyć podanie o skrócony czas pracy?

I czy jeżeli chciałabym wrócić do pracy na 4/5 etatu i pracować 4 dni w tygodniu, a jeden mieć wolny, to pracodawca musi się na takie rozwiązanie zgodzić? I czy przysługuje mi wtedy przerwa godzinna na karmienie?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • agai77

  Dodano 2015-05-10 09:17 przez agai77

  Nadgodziny w budżetówce

  Dzień dobry,mam pytanie dotyczące nadgodzin w tzw. budżetówce. Pracuję w państwowej jednostce budżetowej, która podlega pod MPiPS. Pracuję na pół etatu - od poniedziałku do czwartku w godz. 9-14. Często się zdarza, że uczestniczę w zewnętrznych spotkaniach, konferencjach, które trwają dłużej niż mój...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-07-09 18:56 przez konto usunięte

  Ile niedziel i sobót w miesiącu można przepracować zgodnie z prawem?

  Jestem ekspedientką w małym sklepie spożywczym. Pracodawca zatrudnił mnie i koleżankę na czas nieokreślony w 40 godz. systemie pracy.
  Na zmianę z inną pracownicą pracujemy co drugi dzień od poniedziałku do piątku po 13 godz. sobota i niedziela po 10 godz.
  Czy to jest zgodne z prawem, że mamy wolną ...

 • bibolok

  Dodano 2014-04-16 12:51 przez bibolok

  Jak ułożyć harmonogram czasu pracy?

  Harmonogram zakładał dla pracownika pracę w soboty i wolne poniedziałki. Okazało się, że pracownik musiał przyjść zarówno we wszystkie soboty, jak i poniedziałki - tak przez dwa kolejne miesiące (nie zaplanowano w harmonogramie sezonowości i co za tym idzie zwiększonego zapotrzebowania na pracę). Fa...

 • soniax

  Dodano 2014-04-11 15:59 przez soniax

  Czy należy mi się wolne za dzień wolny?

  Witam, 
  pracuję w wymiarze 0,8. Z pracodawcą mam uzgodnione, że pracuję w wymiarze 8 godz. od poniedziałku do czwartku. Piątki mam wolne. W tym roku mój pracodawca dał pracownikom w dniu 2 maja (piątek) wolne za 3 maja.
  Czy w związku z tym, że co do zasady piątek jest moim wolnym dniem przysługuje m...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-02-25 14:58 przez konto usunięte

  Zmiana grafiku pracy na zwolnieniu

  Pracuję jako portier w szkole. Po zakończeniu zwolnienia lekarskiego kierownik administracyjny bez mojej zgody zmienił mi grafik służb. O zmianie służb mnie nie poinformował. Po prostu zadzwonił i powiedział tylko, że mam przyjść do pracy w wolny dzień. Czy miał do tego prawo?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania