eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Regulamin wynagradzania a ukończenie studiów


2014-03-19 10:06 autor: Pet

5 799 odsłon

Regulamin wynagradzania a ukończenie studiów

Pracuję w szpitalu, w którym 4 września ubiegłego roku wszedł w życie nowy regulamin wynagradzania, w który dodano punkt mówiący o podwyżce płacy zasadniczej jeśli ukończyło się studia kierunkowe, kursy specjalistyczne, szkolenia itp.

Studia I stopnia kierunkowe ukończyłam 1 lipca 2013 r., pracodawca odmówił mi podwyżki i przeszeregowania podając powód, że studia ukończyłam 1 lipca, czyli przed wejściem nowego regulaminu i podwyżka mi się nie należy.

Regulamin mówi o ukończeniu studiów w trakcie pracy (24 lata stażu), nie precyzuje jednak terminu ukończenia tych studiów. W moim odczuciu o podwyżce decyduje sam fakt posiadanego wykształcenia, a nie termin otrzymania dyplomu. Czy pracodawca ma rację?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • 81 proc. firm zaplanowało podwyżki wynagrodzeń na rok 2024

    81 proc. firm zaplanowało podwyżki wynagrodzeń na rok 2024

    81 proc. firm planuje podnieść wynagrodzenia w 2024 roku, jednak skala tych podwyżek będzie mniejsza niż w ubiegłym roku - wynika z badania Hays Poland. Zaledwie co piąty pracodawca planuje podwyżki przekraczające 10%.

  • Czy praca za granicą ma wpływ na staż pracy w Polsce?

    Czy praca za granicą ma wpływ na staż pracy w Polsce?

    Czy po powrocie z zagranicy polski pracodawca zaliczy zatrudnienie za granicą do stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego? Jakie dokumenty przedłożyć, by udowodnić pracę w innym kraju i czy konieczne jest ich urzędowe ...

  • Nawet 3 tygodnie na urlop szkoleniowy

    Nawet 3 tygodnie na urlop szkoleniowy

    Kiedy jako pracownicy przygotowujemy się do obrony pracy magisterskiej czy do egzaminu zawodowego, szef może zwolnić nas z obowiązków pracowniczych w ramach tzw. urlopu szkoleniowego. Może, o ile nauka odbywa się z jego inicjatywy i za jego ...

  • Zmiana regulaminu wynagradzania: co wolno pracodawcy?

    Zmiana regulaminu wynagradzania: co wolno pracodawcy?

    Prawnicy z Kancelarii Gajek i Wspólnicy przyjrzeli się kwestii zmian zasad wynagrodzenia w firmie. Kodeks Pracy nie zawsze daje jednoznaczne odpowiedzi, dlatego pracodawcy często mają wątpliwości, które działania są zgodne z prawem, a ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania