eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Przedłużanie L4


2014-01-21 19:23 autor: jozef1111

3 055 odsłon

Przedłużanie L4

1. Czy L4 można przedłużyć nowym, które się rozpoczyna zanim stare wygaśnie?

2. Ile czasu po wygaśnięciu L4 można iść do lekarza żeby mieć ciągłość?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-01-21 20:20 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Lekarz może wystawić zwolnienie z datą wsteczną ( max.3 dni, )o ile będzie chciał.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Badania kontrolne po L4

    Badania kontrolne po L4

    Pracownik, który przebywał na zwolnieniu chorobowym dłużej niż przez 30 dni, powinien wykonać przed powrotem do pracy badania kontrolne. Podstawą prawną tego obowiązku jest art. 299 § 2 kodeksu pracy, który wskazuje, że pracownik podlega ...

  • Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

    Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

    Popularne L4 to nic innego jak oświadczenie, że nie jesteśmy zdolni do pracy. Jakie konsekwencje ma podjęcie pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego?

  • Choroba pracownika powodem zwolnienia z pracy?

    Choroba pracownika powodem zwolnienia z pracy?

    Długotrwała nieobecność pracownika z powodu choroby może być powodem zwolnienia z pracy. Do takich praktyk przyznała się w badaniu Grupy Progres "Rynek pracy 360" co 3. firma zatrudniająca pracowników blue collar.

  • Kontrola zwolnienia lekarskiego także przez pracodawcę

    Kontrola zwolnienia lekarskiego także przez pracodawcę

    Nie tylko ZUS może skontrolować pracownika na zwolnieniu lekarskim. Może to także zrobić sam pracodawca, pod warunkiem, że zatrudnia powyżej 20 pracowników.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania