eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo cywilne › Ustalenie nieistnienia sprzedaży


2013-06-27 16:07 autor: magia82

1 967 odsłon

Ustalenie nieistnienia sprzedaży

Witam,

W ubiegłym roku w czerwcu moja była konkubina sprzedała wraz ze swoim ojcem samochód. Ja i jej ojciec byliśmy współwłaścicielami tego samochodu. Mnie o tej sprzedaży nikt nie poinformował! Była konkubina podrobiła mój podpis, o czym przy sprzedaży wiedział jej ojciec. Była konkubina poinformowała o tym fakcie moją mamę.

Wówczas ja zgłosiłem ten fakt na policje, i policja wszczęła postępowanie i przesłuchania, na których była konkubina przyznała się do popełnionego czynu, a ojciec jak wcześniej pisałem, zeznał, że wiedział o fałszerstwie podpisu. W tym tygodniu odbyła się rozprawa, na której zapadł wyrok skazujący i rok w zawiasach.

Tydzień przed rozprawą byłem w sądzie i wystąpiłem o prawo oskarżyciela posiłkowego i skopiowałem sobie zeznania z policji. Natomiast na rozprawie sędzina cofnęła mi ten przywilej! DLACZEGO? Dodam jeszcze, że prokurator, który oskarżał moja byłą konkubinę nie wstawił się na sprawie, a że ja nie byłem stroną w sprawie, a jedynie pokrzywdzonym, sędzina nie bardzo chciała ze mną rozmawiać.

Pytanie dlaczego odebrano mi oskarżyciela posiłkowego? Teraz kiedy dostanę odpis wyroku chcę domagać się zwrotu samochodu od obecnych posiadaczek! I teraz tak, jeden prawnik mówi mi, że mam prawo z tym wyrokiem o fałszerstwo pojechać do obecnych posiadaczek mojego samochodu i żądać wydania auta, a jak nie będą chciały wydać samochodu zadzwonić po policję, która przyjedzie i zabezpieczy auto.... a inny prawnik powiedział mi, że nie mogę z wyrokiem czegoś takiego zrobić, tylko muszę skierować sprawę znów na drogę sądową o USTALENIE NIEISTNIENIA UMOWY SPRZEDAŻY (art. 189 KPC), w której pozwę ojca byłej konkubiny (mojego współwłaściciela auta) i obie Panie, które są szczęśliwymi posiadaczkami mojego auta! A następnie założyć sprawę mojej byłej konkubinie o odszkodowanie!

Niestety nie znalazłem w internecie żadnych wzorów, podpowiedzi jak taki pozew napisać! Proszę o informacje, który z prawników ma racje... i jeśli ten drugi, to proszę o jakieś informacje albo odnośniki jak taki pozew napisać. A jeśli opcja drugiego prawnika jest słuszna, to co z AUTEM? Co jak np. Panie go w międzyczasie sprzedadzą? Czy auto nie powinno stać na policyjnym parkingu?

Proszę o informację,

Pozdrawiam Mariusz

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • dorota481

  Dodano 2014-04-15 12:06 przez dorota481

  Koszty firmy a usługi adwokata

  Czy można zaliczyć w koszty działalności gospodarczej usługi adwokata, który reprezentuje mnie w sądzie w sprawie zadośćuczynienia rodzinie z powodu śmierci pracownika?
  Pracownik uległ wypadkowi w pracy przy ścince drzew w lesie.
  Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję. Dorota

 • angelika55

  Dodano 2013-05-15 10:09 przez angelika55

  Odszkodowanie za brak pracy

  Czy w przypadku przywrócenia do pracy przez sąd można ubiegać się o odszkodowanie na podstawie kodeksu cywilnego?

 • mariam56

  Dodano 2013-09-15 09:36 przez mariam56

  Czy policja ma prawo żądać dostarczenia dokumentów bez nakazu prokuratora?

  Witam!
  Proszę o odpowiedź, jak w tytule. Jako prezes MS Mieszkaniowej otrzymałam wezwanie o stawienie się w charakterze świadka (czyt. w swojej sprawie z art. 286 § 1 K.K) oraz o dostarczenie dokumentacji dot. inwestycji i rozliczania usług. Nie wiem, czym mam przetransportować połowę archiwum.
  Domy...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-01-06 11:25 przez konto usunięte

  Obraźliwy list do bratowej. Co mi grozi?

  Witam,
  mam w rodzinie bratową, która denerwuje całą rodzinę i manipuluje osobami. Jestem osobą, która pochopnie reaguje na plotki. Ostatnio strasznie mnie zdenerwowały nowe plotki i wysłałam bratowej obraźliwego maila, w którym użyłam tych słów: "siostra puszczała się przed ślubem z wujaszkiem męża,...

 • mat29

  Dodano 2013-05-14 09:23 przez mat29

  Utrata prawa jazdy

  Witam,
  Pewnego pięknego dnia policja zatrzymała mnie do kontroli. Od razu zapytali czy był spożywany alkohol. Z półtorej godziny wcześniej wypiłem pół piwa i zupełnie o tym zapomniałem gdyż w ogóle nie piję alkoholu, ale wtedy się tak zdarzyło.
  Pierwsze badanie alkomatem pokazało wynik 0.10 mg w wyd...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania