eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo administracyjne › Czy prezydent miasta na wniosek administracji może wymeldować z mieszkania mojego syna?


2015-10-22 20:45 autor: Ewa477

2 397 odsłon

Czy prezydent miasta na wniosek administracji może wymeldować z mieszkania mojego syna?

Witam,

jestem lokatorem mieszkania gminnego, umowę mam na czas nieokreślony. Jestem  zameldowana w mieszkaniu wraz z 2-synami. Problem zaczał się gdy poszłam do gminy  i chciałam zmniejszyć opłaty za wywóz śmieci i wypełniłam kwestionariusz, że synowie wyjechali i chciałam zmniejszyc opłaty z 3 osób na 1.

Wyliczono mi nowy czynsz i zaraz przyszło mi pismo, że wszczęto postępowanie o wymeldunek moich synow z mieszkania na wniosek dyrektora Zarządu Budynków Miejskich.

Moje pytanie brzmi, czy prezydent miasta może wymeldować synów z mieszkania na wniosek dyrektora bez mojej zgody? Przecież synowie będą przyjeżdżać do domu.

Dziękuję za odpowiedź.

Pytanie zaktualizowano 2015-10-25 09:01

I jeszczen chciałam dodac ze bede miala  przeprowadzone ogledziny mieszkania przez pracownikow Urzedu  ktorzy  maja stwierdzic  o zamieszkaniu  czy tez nie w/w.To co beda mi zagladac do szaf  przeprowadzac rewizje .Bardzo prosze o odpowiedz.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-10-26 19:13 autor odpowiedzi: Agata Mikucka

    Pani Ewo. Jeśli ubiegała się Pani o zmniejszenie kosztów za wywóz śmieci twierdząc, że synowie już z Panią nie mieszkają, to musi się Pani liczyć z przeprowadzeniem postępowania o wymeldowanie, które zgodnie z art. 35 ustawy o ewidencji ludności może być wszczęte m.in. z urzędu lub na wniosek właściciela. Organ gminy będzie prowadził postępowanie wyjaśniające mające na celu ustalenie, że synowie faktycznie wyjechali i w mieszkaniu nie zamieszkują. Do czynności wyjaśniających zaliczyć można m.in. przesłuchanie Pani, synów, sąsiadów i inne czynności, nie wyłączając oględzin. Wymeldowanie nie powinno nastąpić, jeśli synowie wyjechali wyłącznie tymczasowo, ale regularnie będą do domu powracać i dom ten będą traktować jako miejsce stałego pobytu. Proszę również dowiedzieć się, czy aby zmniejszyć opłaty za wywóz śmieci na rzecz 1 osoby w miejsce 3, można okazać przykładowo zaświadczenie o zatrudnieniu synów w innej miejscowości. Często takie zaświadczenie wystarcza bez konieczności dokonywania wymeldowania. Proszę również pamiętać, że każdą decyzję administracyjną może Pani zaskarżyć zgodnie z pouczeniem znajdującym się w treści decyzji. 

    Pozdrawiam
    adw. Agata Mikucka, Gdynia

    Ewa477 skomentował/a odpowiedź 2015-10-26 19:50

    Dziękuje bardzo za odpowiedz .Pozdrawiam :)

    Mikucka Orfin Adwokaci s.c., ul. Abrahama 26/2, 81-366 Gdynia, www.molaw.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo administracyjne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania