Czy spółdzielnię mieszkaniową obowiązują terminy podane w KPA w załatwianiu spraw między firmami, a jeżeli nie, to jakie inne przepisy to regulują?
Jako Wspólnota Mieszkaniowa usiłujemy załatwoć sprawę przejścia rurociągiem wody zimnej przez kawałek peryferyjnego terenu RSM Praga. Trwa to już prawie 4 miesiące i kończ nie widać. Tworzą się natomias dla nas dodatkowe koszty idące w tysiące złotych, Spółdzielnia twierdzi że nie obowiązują jej terminy podane w KPA i sprawę będzie załatwiać wg swoich procedur czy nam się to podoba czy nie.
Jak można ukrócić biurokrację i samowolę takiej Spółdzielni? czy tylko na drodzę sądowej czy też istnieje jakaś inna podległość administracyjna, służbowa, społeczna?
Dodano 2013-01-15 11:29 przez konto usunięte
Jak jest termin na złożenie odwołania od decyzji ubezpieczyciela?
Dodano 2013-03-22 09:05 przez jankal
W jakich okolicznościach mogę odwołać się od decyzji ZUS po upływie administracyjnego terminu odwołania (1 miesiąc)?
Dodano 2013-03-14 11:29 przez mateusz2124
Rozpocząłem działalność gospodarczą (usługi taxi) z dniem 3 grudnia a ewidencjonowanie na kasie 10 stycznia. US odmawia przyznania mi ulgi, przed instalacją kasy nie świadczyłem usług, wszystkie dokumenty potrzebne do uzyskania zwrotu z tytułu nabycia kasy fiskalnej złożyłem jak należy i dotrzymałem...
Dodano 2013-02-21 14:59 przez aldonalututow
W 2004 roku zakupiłam grunty, na których były budynki magazynowe. W tym też roku wystąpiłam do urzędu gminy o pozwolenie na przystosowanie budynków do prowadzenia mojej działalności, ale sąsiad pomimo wszystkich wymaganych pozwoleń i wymaganych pozwoleń przez inne organy (inspekcja weterynaryjna, oc...
Dodano 2013-01-29 13:13 przez zakład Ubezpieczeń Społecznych
Witam,
Treść decyzji ZUS jest dla mnie niejasna. Gdzie powinnam pójść/złożyć odwołanie, jeśli chcę coś wyjaśnić? Ile ZUS ma czasu na odpowiedź?
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Odcięcie wody za długi przez wspólnotę mieszkaniową?
Coraz więcej osób popada w mieszkaniowe długi związane z mediami. Wyjaśniamy, czy odcięcie wody za długi przez wspólnotę mieszkaniową będzie możliwe.
Odsetki za zaległy czynsz to nawet 25%
Spóźnienie z czynszem to sytuacja, która w najbliższym czasie będzie coraz bardziej powszechna. Wyjaśniamy, jak wysokie odsetki obciążą dłużnika.
Wspólnota mieszkaniowa w bloku spółdzielni. Czy to możliwe?
W blokach zarządzanych przez spółdzielnie, znajduje się coraz więcej własnościowych lokali. Właściciele takich „M” mogą zdecydować, że zarząd przejmie wspólnota mieszkaniowa.
Opodatkowanie CIT spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych
Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe stanowią bardzo specyficzną konstrukcję prawną. Ze względu na swoją złożoną i szczególną strukturę posiadają one odrębny sposób opodatkowania. Na pierwszy rzut oka chciałoby się stosować do ...
2017-12-14 22:28
2016-12-04 17:47