2014-09-05 11:57 autor: szyszka
2 179 odsłon
Czy dziennik budowy lub inne tego typu dokumenty może wypełniać prowadzić mi np. siostra, która nie jest u mnie zatrudniona, a ja jako kierownik budowy zaparafkuję każdy jej wpis? Chodzi o to, że załóżmy nie chcę zatrudniać sekretarki, a mam bardzo nieczytelne, brzydkie pismo?
2016-07-31 21:04 autor odpowiedzi: Jacek Chruślicki, rzeczoznawca majątkowy
Jacek Chruślicki, właściciel firmy: Rzeczoznawca Majątkowy Jacek Chruślicki, www.rmjc.pl
Dodano 2013-08-01 10:33 przez asts1
Witam,
Będę prowadzić KPiR i nie jestem płatnikiem VAT. Pod jaką datą księgować fakturę VAT: czy pod datą wystawienia, czy datą otrzymania czy może pod datą zapłaty?
Dodano 2013-06-21 12:20 przez konto usunięte
Wystawiłem fakturę dla klienta, który po jej otrzymaniu zgłosił błąd w nazwie miejscowości i poprosił o korektę. Czy w takiej sytuacji on nie powinien mi przesłać noty korygującej do podpisu?
Przy okazji mam pytanie: mam jednego kontrahenta, od którego zarówno kupuję jak i sprzedaję mu. Często form...
Dodano 2014-01-07 22:33 przez piu1
Witam,
zaczynam właśnie działalność na zasadach jw. Prowadzę usługi krawieckie. Jaką dokumentację muszę prowadzić? Dodam, że to mój pierwszy własny biznes i nie mam zielonego pojęcia, co i jak z formalnościami.
Dodano 2013-11-08 18:38 przez konto usunięte
Prowadzę działalność na PKPiR. Do tej pory zawsze płatności za wydatki firmy były dokonywane z konta bankowego firmowego, ale w październiku mój mąż się pomylił i zapłacił kilka faktur z mojego konta prywatnego. Czy mogą być z tego jakieś konsekwencje?
Dodano 2013-10-17 12:24 przez Bambus2000
Pracuję na etacie i planuję rozpocząć dodatkowo działalność gospodarcza.
Z podatków z etatu rozliczam się w miejscowości „A”. Miejsce zamieszkania to także miejscowość „A”. Działalność będzie prowadzona w miejscowości „B”. Dokumenty księgowe itp. będę chciał trzymać w domu czyli w miejscu zamieszkan...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Wynagrodzenie pracownika: obowiązki pracodawcy i ewidencja księgowa
Wykonywanie pracy zarobkowej może być realizowane w różnorodnych formach prawnych, takich jak umowa o pracę, umowa cywilnoprawna, kontrakt menedżerski, umowa o pracę nakładczą czy tzw. samozatrudnienie i może być zawarta na różne okresy.
Zarządzanie magazynem z materiałami różnego pochodzenia
Ustalanie pochodzenia towarów wymaga precyzyjnego określenia, jakie surowce zostały wykorzystane do wytworzenia produktu gotowego oraz jakiego były pochodzenia. Często występują sytuacje, gdy ustalenie tego jest bardzo trudne, a niekiedy ...
Korekta in plus faktury sprzedaży - jak i kiedy rozliczyć?
Wysoka inflacja jest odczuwalna w wielu sektorach gospodarki. Nie jest ona obca również podmiotom zajmującym się wynajmem nieruchomości. Wielu wynajmujących próbuje zwiększyć wynagrodzenie za swoje usługi nie tylko na przyszłość, ale ...
Zamknięcie roku podatkowego - o tym przedsiębiorca powinien pamiętać
Koniec roku podatkowego wiąże się m.in. z koniecznością złożenia do Urzędu Skarbowego zeznania rocznego. Przedtem przedsiębiorca powinien jednak pamiętać też o innych czynnościach związanych z prowadzeniem księgowości swojej firmy ...
2017-12-14 22:28
2016-12-04 17:47