eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo administracyjne › Transfer zasiłku z Francji do Polski. Urzędowy błąd w Katowicach


2014-02-10 15:56 autor: Mariuszenko

1 883 odsłon

Transfer zasiłku z Francji do Polski. Urzędowy błąd w Katowicach

Witam,

chciałbym poruszyć dość niecodzienną sprawę, gdyż dnia 01.11.2013 r. otrzymałem promocję do zasiłku z Francji, który przeniosłem do Polski. Przez błąd, który popełnił Urząd Pracy w Katowicach czekam na wypłatę pieniędzy ponad 2 miesiące dłużej, ponieważ urząd nie widział żadnego problemu a pieniędzy nie było, więc sam postanowiłem zadziałać w tym kierunku dzwoniąc do Ambasady.

Następnie dzwoniłem do dwóch innych firm, gdzie dowiedziałem się, że urząd w Katowicach popełnił błąd i wysłał dokumenty drogą pocztową zamiast mailową. Teraz niestety nie zapłaciłem kredytów oraz innych rachunków. Gdzie będę musiał ponieść konsekwencje, w jaki sposób mam odzyskać te pieniądze i gdzie mam się kierować z tą sprawą?

Pozdrawiam Mariusz Jr.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • ddominiak

  Dodano 2014-02-02 15:14 przez ddominiak

  Rozliczenie podatkowe a Francja

  Witam!
  Mój mąż pracuje od 14.10.2013 na terenie Francji, a zatrudniony jest przez agencję polską, a oddelegowany na teren Francji. W umowie napisane jest, iż pracodawca potrąca z pensji należności z tytułu ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego w Polsce.
  Jednakże pracodawca odprowadza w imieniu pra...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-01-24 00:18 przez konto usunięte

  Czy do opieki nad matką mogę zatrudnić bezrobotną siostrę?

  Mieszkam z chorą na zaawansowaną demencję mamą, która wymaga całodobowej opieki. Siostra jest bezrobotna i nie ma żadnych dochodów. Czy mogę formalnie zatrudnić ją do opieki nad mamą? Jak to przeprowadzić? Mama ma 1600 zł emerytury.

 • evevevelina

  Dodano 2014-01-04 22:33 przez evevevelina

  Cudzoziemiec z UE w Urzędzie Pracy

  Czy cudzoziemiec z UE, który chce zarejestrować się w UP, musi być zameldowany w Polsce i czy dokumenty do rejestracji, takie jak świadectwa pracy itp., muszą być przetłumaczone na j. polski przez tłumacza?
  Ewelina

 • Andrzej_1131

  Dodano 2013-12-30 19:42 przez Andrzej_1131

  KPiR zakup mini paczki pocztowej

  Szanowni Państwo,
  bardzo będę wdzięczny za udzielenie porady, jak zaksięgować zakup mini paczki z Poczty Polskiej? Wyjaśnię, że mini paczka, to nowa usługa Poczty, polegająca na zakupie kartonu i usługi jego wysyłki przed wysłaniem paczki.
  Inaczej mówiąc idę na pocztę i kupuję np. 5 mini paczek. Dos...

 • kobietka

  Dodano 2013-11-26 21:09 przez kobietka

  Stanowisko refundowane z PFRON. Czy należy mi się podwyżka pensji?

  Jestem zatrudniona za pośrednictwem Urzędu Pracy i z dofinansowaniem z PFRON, umowa na 3 lata, cały etat, z wynagrodzeniem wyższym o 100 zł od najniższego. Moje pytanie dotyczy tego, czy jak jest podnoszone najniższe wynagrodzenie w kraju, to czy osobom zatrudnionym na stanowiskach refundowanych z P...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo administracyjne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania