eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPozostałe: Prawo › Czy ochrona danych obowiązuje, jeśli po śmierci brata jestem prawowitym właścicielem gospodarsta.


2012-09-30 16:52 autor: jasia

2 181 odsłon

Czy ochrona danych obowiązuje, jeśli po śmierci brata jestem prawowitym właścicielem gospodarsta.

Po zmarłym bracie odziedziczyłem gospodarstwo rolne( posiadam postanowienie sądu)Agencja Rolna Skarbu Państwa nie chce udzielić mi informacji dotyczących dopłat które uzyskał brat w przeszłości zasłaniając się ochroną danych osobowych. Czy ma rację?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-10-01 10:18 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Witam, w przypadku dziedziczenia mamy do czynienia z rzw. sukcesją generalną. Oznacza to, iż spadkobierca wstępuje w prawa spadkodawcy. AR nie może zasłaniać się ustawą, gdyż jest to niezbędne dla zrealizowania uprawnienia lub spełnienia obowiązku wynikającego z przepisu prawa.

    Proszę  wykazać swój interes prawny w uzyskaniu tych informacji a w przypadku ponownej odpowiedzi odmownej zwrócić się o podanie konkretnej podstawy prawnej.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Prawo

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania