eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPozostałe: Prawo › Niezgłoszenie wyjazdu za granicę


2019-10-21 20:51 autor: konto usunięte

10 892 odsłon

Niezgłoszenie wyjazdu za granicę

Czy jest jakaś data przedawnienia, jeśli się nie zgłosilo wyjazdu za granicę Polski? Co zrobić i jaka kara może być, jeśli się wyjechało 12 lat temu z Polski i nigdy tego nie zgłosiło? Czy możnaby było to zgłosić, że się wyjeżdża teraz?

Dzięki

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2019-10-23 16:55 autor odpowiedzi: Dorota Ł.

  Co prawda istnieje oficjalnie obowiązek zgłoszenia wyjazdu za granicę - jeśli ma się zamiar tam przebywać co najmniej 6 miesięcy. Ma to związek z obowiązkiem meldunkowym, a właściwie to z wymeldowaniem się.

  Jednak kary za brak spełnienia obowiązku zgłoszenia wyjazdu za granicę parę lat temu zostały wycofane z kodeksu wykroczeń. Czyli wygląda na to, że brak zgłoszenie wyjazdu za granicę nie jest obwarowane karami.

  Oceń odpowiedź 1 4

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Kika9309

  Dodano 2017-05-26 11:27 przez Kika9309

  L4 ciążowe a wyjazd za granice

  Od dłuższego czasu mamy zaplanowane i opłacone wakacje za granicą. Koleżanka, która jedzie z nami zaszła w ciążę. Jak pojedziemy będzie w ok. 2 miesiącu, ma L4 chodzące.Czy ona może wyjechać nie mając żadnych konsekwencji z ZUS-u?

 • Aamon83

  Dodano 2021-06-04 12:24 przez Aamon83

  ZAP-3 a mieszkanie za granicą na stałe

  Mieszkam za granicą od 2008, gdzie płacę podatki i składki ubezpieczeniowe. W Polsce bywam sporadycznie przez 1-2 tygodnie w roku. Nie mam w Polsce bliskiej rodziny typu mąż, dzieci. Nie posiadam żadnej nieruchomości. Posiadam PESEL i meldunek w miejscu zamieszkania rodziców.
  Czy nadal muszę wypełni...

 • Ineczka1

  Dodano 2021-04-22 01:22 przez Ineczka1

  Urlop wychowawczy a wyjazd poza granice UE

  Witam,
  Aktualnie przebywam na urlopie wychowawczym. Chcę zamieszkać z mężem w USA co najmniej do końca roku. Mąż będzie zatrudniony przez amerykańską firmą.
  Czy nadal należą mi się składki emerytalno-rentowe i zdrowotne finansowane przez budżet państwa w Polsce?
  Czy powinnam dokonać jakichś formalno...

 • marcia00a

  Dodano 2021-01-20 10:00 przez marcia00a

  Podatek za granicą

  Dzień dobry,  Pracuję dla polskiej firmy, jestem zatrudniona na umowę zlecenie i dzieło, dodatkowo wynajmuję mieszkanie w Polsce i wszystkie podatki opłacam w Polsce. 
  Czy mieszkając w Grecji powinnam tam rozliczać się z urzędem skarbowym? W Grecji nie podejmuję żadnej pracy zarobkowej, nigdzie nie ...

 • Thomas5

  Dodano 2021-01-19 17:13 przez Thomas5

  Podwójne opodatkowanie PL - UK

  Witam. Pracuję w UK od 9 lat, tutaj wynajmuję oraz płacę inne zobowiązania typu Council tax (podatek od mieszkania), ubezpieczenia samochodu i inne opłaty związane z codziennym życiem. W Polsce mam żonę oraz dwójkę małoletnich dzieci, przybywam tam ok. 30 dni w roku. Zatrudniony jestem oczywiście na...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Prawo

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania