eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPozostałe: Prawo › Rozwód - mąż nie chce się wyprowadzić. Jak go wymeldować?


2014-08-08 06:24 autor: manias74

5 141 odsłon

Rozwód - mąż nie chce się wyprowadzić. Jak go wymeldować?

Witam,

moja mama 5 lat temu wzięła ślub z rozwodnikiem. Mama mieszka u syna, a pan Jerzy zamieszkał u mamy. Chcą się rozwieść, a pan Jerzy nie chce się wyprowadzić.

Proszę o pomoc, co ma zrobić aby pozbyć się natręta? Został zameldowany na stałe.

Marzena

Pytanie zaktualizowano 2014-08-08 15:01

Witam dziękuję za odpowiedz ,nie wspomiałam że mama mieszka u syna ,dom nie jest jej własnością więc pan Jerzy mieszka u syna żony ,czy to coś zmienia ,będę wdzieczna za pomoc.

Pytanie zaktualizowano 2014-08-13 13:42

Proszę o odpowiedz  mama mieszka u syna ,dom nie jest jej własnością więc pan Jerzy mieszka u syna żony ,czy to coś zmienia ,będę wdzieczna za pomoc.


[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-08-08 07:48 autor odpowiedzi: Łukasz Obrał - radca prawny

  Kwestia zameldowania/wymeldowania nie ma znaczenia w sprawie. Zameldowanie jest tylko administracyjnym potwierdzeniem tego, że ktoś gdzieś przebywa.

  Aby "pozbyć" się męża z mieszkania mama musiałaby pozwać go eksmisję.

  Z tym, że dopóki mama pozostaje w związku małżeńskim to nie będzie takie łatwe, ponieważ małżonek ma prawo do korzystania z mieszkania, do którego tytuł prawny przysługuje drugiemu małżonkowi.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-08-08 14:23 autor odpowiedzi: manias74

  Witam dziękuję za odpowiedz ,nie wspomiałam że mama mieszka u syna ,dom nie jest jej własnością więc pan Jerzy mieszka u syna żony ,czy to coś zmienia ,będę wdzieczna za pomoc.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • majka480

  Dodano 2015-08-05 00:31 przez majka480

  Eksmisja po rozwodzie

  Witam,mam pytanie dotyczące eksmisji mojego prawie 60-letniego ojca. Rok czasu temu rozwiódł się z mamą - mieszka z nią nadal pod jednym dachem. Miesiąc temu ojciec stracił pracę, nie ma teraz nic. Trwa sprawa w sądzie o eksmisję. Czy jeżeli ojciec nie ma pracy, to będzie musiał opuścić mieszkanie? ...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-02-08 09:05 przez konto usunięte

  Eksmisja byłego męża z mieszkania komunalnego

  Moja sąsiadka jest rozwiedziona z mężem lecz mąż ma przyznany przez sąd pokój w mieszkaniu komunalnym, którego głównym najemcą jest sąsiadka, jak również został zobowiązany do płacenia jej za to, że mieszka, kwoty 450 zł miesięcznie. Pomimo nakazu sądu nie płaci dwa lata. Co robić, żeby go wymeldowa...

 • owska56

  Dodano 2014-02-24 08:39 przez owska56

  Wymeldowanie członka rodziny

  Witam,
  córka przez okres 5 lat mieszka i pracuje za granicą, dotychczas nie jest wymeldowana. Czy mogą grozić jakieś sankcje karne za nie wymeldowanie?
  Pozdrawiam

 • rosiczka2

  Dodano 2016-12-04 13:43 przez rosiczka2

  Czy mogę wymeldować syna alkoholika?

  Witam,syn nadużywa alkoholu, a właściwie jest alkoholikiem. Zgłosił się sam na terapię do ośrodka, ale po odbyciu terapii pije dzień w dzień. Upija się do nieprzytomności, leży na ulicy, klatce, w domu - nie da się wytrzymać od odoru.Czy mogę go wymeldować z mieszkania bez jego zgody? Gdy wzywałam p...

 • sadi

  Dodano 2016-03-10 09:37 przez sadi

  Rozwód i długi siostry. Czy komornik ma prawo do majątku rodzinnego?

  Moja siostra wzięła kredyt na 30 lat, wybudowała dom dobrała 13 kredytów drobnych, m.in. chwilówki, prowidenty i inne... Teraz rozwodzi się z mężem. Prawdopodobnie dojdzie do tego, że przyjdzie mieszkać do domu rodzinnego do mamy, tam jest od zawsze zameldowana.Czy komornik może zabrać mamie dom? Ma...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Umowa o pracę: adres zamieszkania czy zameldowania?

  Umowa o pracę: adres zamieszkania czy zameldowania?

  Rozważmy następujący przypadek: mam kilku pracowników, którzy mają miejsce zamieszkania inne niż zameldowania. Czy w umowie o pracę należy umieścić adres zameldowania czy zamieszkania, czy są jakieś wyjątki? Zaznaczam, że ZUS i urząd ...

 • Obowiązek meldunkowy będzie zniesiony?

  Obowiązek meldunkowy będzie zniesiony?

  4 listopada 2008 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o ewidencji ludności, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

 • Jak przebiega rozwód? Jakie są jego etapy?

  Jak przebiega rozwód? Jakie są jego etapy?

  W Polsce, aby uzyskać rozwód, należy złożyć pozew o rozwód do Sądu Okręgowego, w którym napiszemy czego żądamy oraz wskażemy dowody na rozpad trzech kluczowych dla istnienia małżeństwa więzi.

 • Rozwód a podział majątku

  Rozwód a podział majątku

  Pomimo mylnego przekonania większości z nas, rozwód i podział majątku to dwie zupełnie odrębne kwestie.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Prawo

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania