eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaPozostałe: Praca › W jaki sposób zabezpieczyć swoje prawa pracownicze przechodząc do innej wydzielonej spółki?


2013-02-08 16:38 autor: jakub

2 723 odsłon

W jaki sposób zabezpieczyć swoje prawa pracownicze przechodząc do innej wydzielonej spółki?

Jestem zatrudniony w spółce X na umowę o pracę od ponad 3 lat, w związku z czym przysługuje mi już 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Otrzymałem propozycję przejścia do spółki Y, która jest w tej samej Grupie - czyli zarówno spółka X jak i Y podlegają pod Grupę. Przejście związane będzie z koniecznością rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron w spółce X i podpisanie nowej umowy na ustalonych warunkach ze spółką Y.

Zależy mi na podpisaniu umowy o pracę w spółce Y na takich samych albo lepszych warunkach, czy mogę się w jakiś sposób zabezpieczyć zrywając umowę ze spółką X? Obawiam się, że po rozwiązaniu umowy o pracę za porozumieniem stron ze spółką X, zostanie mi zaproponowana umowa o dzieło lub zlecenie w spółce Y. Bardzo proszę o informację, co mogę zrobić, żeby zabezpieczyć swoje prawa, zgodnie z prawem pracy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-02-08 19:16 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Najpierw rozmawiaj z firmą Y.

  Uzgodnij i jak się da - podpisz przyszłą umowę.

  Najgorsze dla Ciebie to zostać na lodzie.

  W negocjacjach z Y uwzględnij swoje oczekiwania.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Pedagog 94

  Dodano 2018-11-26 11:58 przez Pedagog 94

  L4 w ciąży a kontrola ZUS

  Witam,jestem kłębkiem nerwów, ale może zacznę od początku. Od lutego 2017 roku do maja 2018 roku pracowałam na umowę o pracę w żłobku z maluszkami. W maju dostałam propozycję pracy w miejskim przedszkolu z lepszą wypłatą, więc zgodziłam się, gdyż to była dla mnie wielka szansa.Rozwiązałam umowę o pr...

 • Majchrzak

  Dodano 2013-06-03 21:10 przez Majchrzak

  Czy należy mi się urlop za umowę na okres próbny?

  Witam,
  Mam pytanie: jestem zatrudniona w firmie od 3.03.2013 r. Pierwszą umowę miałam na 3 miesiące na czas próbny. Od 1 czerwca została ona przedłużona na rok czasu. Czy za czas próbny przysługuje mi urlop wypoczynkowy?

 • jakub

  Dodano 2013-02-11 14:25 przez jakub

  Czy mogę jednocześnie mieć podpisane dwie umowy o pracę?

  Obecnie jestem zatrudniona na umowę o pracę, przysługuje mi miesięczny okres wypowiedzenia. Czy mogę w związku z tym podpisać drugą umowę o pracę z firmą z terminem rozpoczęcia pracy za miesiąc?
  Nie chciałbym zostać na lodzie, więc dopiero jak podpiszę umowę o pracę z drugą firmą, chcę złożyć wymówi...

 • KoDa

  Dodano 2013-04-17 07:31 przez KoDa

  Ekwiwalent za zaległy urlop

  Witam. Mam pytanie odnośnie urlopu. W poprzedniej pracy miałem umowę na czas nieokreślony. Przepracowałem tam 3 lata wykorzystując przysługujący mi urlop w wymiarze 9 dni (za te 3 lata). Rozwiązałem umowę za porozumieniem stron i zatrudniłem się w innej firmie po 2 tygodniach. Otrzymałem w niej umow...

 • krecik

  Dodano 2013-02-26 17:40 przez krecik

  Nie mam umowy. Jakie mam prawa?

  Jestem kierowcą. Umowę o pracę miałem na jeden miesiąc, ale pracodawca przetrzymał mnie w czasie o tydzień. Nie mam umowy.
  Co powinienem zrobić?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Praca

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania