eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaPozostałe: Praca › Problem z rejestracją w UP po wychowawczym


2013-01-16 14:28 autor: upr87

3 664 odsłon

Problem z rejestracją w UP po wychowawczym

Witam od 3.09.07 do 30.11.07 pracowałam na pół etatu, od 1.12.07 do 31.12.12 cały etat czas określony z tym że w okresie od 3.11.11 do 31.12.12 byłam na urlopie wychowawczym. Przed urlopem wychowawczym korzystałam z macierzyńskiego, a na wychowawczym odbierałam zasiłek rodzinny na dziecko i dodatek do tego zasiłku z tyt. urlopu wychowawczego z GOPSu.

Proszę o pomoc, jakie dokumenty muszę zanieść do UP abym czegoś nie pominęła. Dodatkowo z mężem posiadamy działkę 468 m2.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-01-23 14:46 autor odpowiedzi: S-Kadra Beata Barwinek

  Witam, o dokumenty do rejestracji najlepiej zapytać we właściwym powiatowym urzędzie pracy lub sprawdzić na stronie internetowej urzedu.
  Zgodnie z wymogami rozporzadzenia w sprawie rejestracji winna Pani posiadać:
  dokument tożsamości, świadectwa szkolne, świadectwa pracy z całego okresu zatrudnienia. W przypadku zatrudnienia w niepełnym wymiarze czasy pracy - zaświadczenie o wynagrodzeniu.
  Ponieważ przebywała Pani na urlopie wychowaczym, można równiez zabrac ze sobą akturodzenia dziecka.
  Dodatkowo zaświadczenia o odbytych kursach i szkoleniach oraz przeciwskazania do wykonywania okreslonej pracy, jeżeli takie Pani posiada.
  Urząd może również wymagać zaświadczenia z UG o posiadaniu lub nie posiadaniu gospodarstwa rolnego przez Panią i Męża.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Zasiłek wychowawczy 2016

  Zasiłek wychowawczy 2016

  W czasie przebywania przez rodzica na urlopie wychowawczym pracodawca nie wypłaca mu żadnych świadczeń. Pracownicy korzystający z urlopu wychowawczego mają jednak prawo ubiegać się w urzędzie miasta lub gminy o dodatek do zasiłku ...

 • Zasiłek wychowawczy 2015

  Zasiłek wychowawczy 2015

  Zasiłek wychowawczy jest świadczeniem innego rodzaju niż zasiłek macierzyński. O ile bowiem zasiłek macierzyński przysługuje każdej pracującej kobiecie, to zasiłek wychowawczy jest rodzinnym świadczeniem socjalnym, mającym związek z ...

 • Zasiłek wychowawczy 2014

  Zasiłek wychowawczy 2014

  Potoczny termin "zasiłek wychowawczy" to pewnego rodzaju uproszczenie, stosowane potocznie, jest to bowiem dodatek do zasiłku rodzinnego, przyznawany osobom pozostającym na urlopie wychowawczym.

 • Zasiłek wychowawczy 2013

  Zasiłek wychowawczy 2013

  Wiele rodzin wychowujących dziecko, szczególnie gdy jedno z rodziców przebywa na urlopie wychowawczym, ma bardzo napięty budżet. Utrzymanie dziecka to duże wydatki, a niewiele osób zarabia na tyle dużo, by bez obaw utrzymywać wszystkich ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Praca

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania