eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaPozostałe: Praca › Ciąża przed zatrudnieniem, co robić?


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2014-08-08 18:55 autor: marysia301

4 742 odsłon

Ciąża przed zatrudnieniem, co robić?

Witam, mam problem a mianowicie jestem osobą bezrobotną i jakiś czas temu znalazłam pracę samodzielnie. Pracodawca chce mnie zatrudnić, ale pracodawca chce wziąć dotację na mnie z urzędu pracy, by zrobić kolejne stanowisko.

Pracodawca jeszcze nie dostał dotacji, bo nie przedstawił jeszcze wszystkich faktur, a ja czekam na pracę i teraz okazało się, że jestem w 8 tyg. ciąży.

Nie wiem, czy pracodawca może się wycofać, bo dotacja została przyznana i defacto musi mnie zatrudnić, ale jak dowie się, że jestem w ciąży, to czy może się wycofać? Co robić?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-08-08 19:17 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Ale czym się Pani martwi? To nie Pani problem ani pieniądze, a raczej błogosławieństwo. Pracodawca utworzy nowe miejsce pracy, dostanie dotację, Pani trochę popracuje i pójdzie na zasiłek chorobowy, a szef zatrudni kogoś innego na to miejsce.

  marysia301 skomentował/a odpowiedź 2014-08-08 19:26

  tak wiem ale zastanawiam sie czy powiedzieć pracodawcy wcześniej i czy pracodawca może się wycofać, a ja chcę pracować tyle ile dam rady i martwię ze mnie nie zatrudni.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-08-09 07:17 autor odpowiedzi: Adam Sroga - Radca prawny

  Skorzysta Pani z ochrony dopiero, gdy będzie Pani w stosunku pracy. Lepiej wstrzymać się z informowaniem pracodawcy o ciąży do momentu zawarcia umowy o pracę.

  Oceń odpowiedź 3 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Małgorzata 1987

  Dodano 2014-11-17 19:54 przez Małgorzata 1987

  Zatrudnienie przez pracodawcę osoby bezrobotnej bez skierowania jej z Urzędu Pracy. Będzie dotacja?

  Witam,jestem osobą zarejestrowaną w Urzędzie Pracy, znalazłam w nim ofertę pracy. Przeszłam rozmowę kwalifikacyjną i pracodawca chce mnie zatrudnić.Czy pracodawca dostanie na mnie dotację, jeśli nie zostałam na nią skierowana przez Urząd Pracy, tylko znalazłam ją sama?Proszę o odpowiedź.

 • konto usunięte

  Dodano 2018-09-17 19:39 przez konto usunięte

  Zatrudnianie bezrobotnych

  Mam podpisaną umowę z urzędem pracy na dofinansowanie pracownika. Zatrudniam go na czas określony i po tym okresie lub w następnym roku dostaję następne dofinansowanie z PUP. Czy obowiązuje mnie limit 3 umów bądź 33 miesięcy zatrudnienia?

 • kasia0920

  Dodano 2021-09-15 16:51 przez kasia0920

  Ciąża a podpisanie umowy na czas nieokreślony

  Witam, obecnie jestem zatrudniona na czas określony do 30 września. Tydzień temu podpisałam umowę z pracodawcą na czas nieokreślony, która rozpoczyna się 1 października. Dziś (15.09) dowiedziałam się, że jestem w 5 tygodniu ciąży. Czy po otrzymaniu tej informacji pracodawca może cofnąć mi podpisana ...

 • Kasia562

  Dodano 2021-07-08 20:12 przez Kasia562

  Co w tej sytuacji ?

  Pracowałam na umowę na czas określony (rok) przez dwa lata, czyli w tym czasie miałam dwie umowy. Teraz dostałam umowę na czas nieokreślony i dowiedziałam się, że jestem w drugim miesiącu ciąży.
  Szef mówi, że go okłamałam i wiedziałam o tym, że jestem w ciąży przed podpisaniem umowy, gdy jeszcze był...

 • Sisika

  Dodano 2021-02-09 13:54 przez Sisika

  Staż z Urzędu Pracy a ciąża

  Witam. Zaczynam staż z UP, jestem w ciąży. Czy jeśli nie będę w stanie pracować i staż zostanie rozwiązany, zostanę wyrejestrowana karnie z UP?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Od 1 maja dłuższy czas pracy kobiet w ciąży

  Od 1 maja dłuższy czas pracy kobiet w ciąży

  Od 1 maja br. kobiety w ciąży muszą pracować dłużej przy ekranie komputera. Dotychczas maksymalny czas pracy na stanowisku z monitorem ekranowym wynosił 4 godziny, teraz został on wydłużony do 8 godzin. Zmiana ta dostosowuje przepisy do ...

 • Likwidacja firmy/ogłoszenie upadłości a prawa kobiet w ciąży

  Likwidacja firmy/ogłoszenie upadłości a prawa kobiet w ciąży

  Wiele wątpliwości budzi fakt likwidacji firmy lub ogłoszenia upadłości a ochrony kobiet w ciąży. Pytania jakie się nasuwają, to kto zapłaci za zwolnienie chorobowe i czy kobieta w takiej sytuacji pozostaje bez środków do życia. Na ...

 • Ciąża a praca: nadgodziny, delegacje, praca w nocy

  Ciąża a praca: nadgodziny, delegacje, praca w nocy

  Jakie prawa ma w pracy ciężarna kobieta? Czy szef może od niej wymagać pozostawania w pracy po godzinach lub wyjazdu w podróż służbową? Czy takie działanie pracodawcy jest dopuszczalne w świetle przepisów prawa pracy, oraz czy zgoda ...

 • Bezrobotny

  Bezrobotny

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Praca

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania