eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaPozostałe: Praca › Czy mogę podjąć stałą opiekę nad babcią?


2014-04-08 12:44 autor: konto usunięte

17 061 odsłon

Czy mogę podjąć stałą opiekę nad babcią?

Mam schorowaną babcię, ze sztucznym biodrem, problemem ze wzrokiem i innymi niezliczonymi schorzeniami. Babci przysługuje opieka stała, pytanie tylko, czy ja jako wnuczka mogę się podjąć tej opieki nie mając pracy (nie posiadając jej również wcześniej) i będąc jednocześnie zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy?

Z tego co mi wiadomo, muszę zgłosić się do Opieki Społecznej. Byłam tam niedawno i zostałam poinformowana o tym, że muszę mieć umowę (jakąkolwiek) związaną z zarobkami i na rzecz opieki nad chorą muszę z niej zrezygnować, dowiedziałam się również, że ma być nowa ustawa, dzięki której nie muszę mieć zatrudnienia, z którego mam rezygnować. Jak to w końcu wygląda na dzień dzisiejszy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-10-09 23:10 autor odpowiedzi: kasiabochenek777

  Witam powiem wprost,  dzis tez bylam w tej sprawie w swoim miejscowym "mopsie" dostalam podobna odpowiedz jak Ty.  ze trzeba pracowac zeby pozniej z pracy  zrezygnowac  na rzecz tego  zasilku  i  opieki  nad babcaia.  u  mnie sprawa tak  wyglada ze nie pracuje wiec pani  mi  powiedziala ze nie przysluguje,  i  co  do  pracy  nie pojde bo  kto  bedzie siedzial z babcia? ps dla mnie to  jest  chore prawo.

  Oceń odpowiedź 1 6

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-10-09 23:14 autor odpowiedzi: kasiabochenek777

  a sorki  za bledy  pisze szybko  nie mam czasu,  a co  do  tej  nowej  ustawy  to  babisko  z mopsu  powiedzialo  mi  ze od stycznia 2015 roku  bedzie nowa ustawa i ze beda dwa warunki  to  to  ze musisz pracowac a drugi  ze dochody  u  cb w gospodarstwie beda liczone wiec nie wiem  czy  cos pomoglam  ale takie informacje ja dzis dostalam. wiec nawet jak  nie bedziesz pracowac,  to  jak  dochody ci  nie przekrocza to  masz jaks szanse.

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • bialy mis

  Dodano 2014-08-27 20:32 przez bialy mis

  Kuroniówka a przydzielenie opieki nad chorym ojcem

  Witam,
  czy jako osoba pobierajaca zasiłek z kuroniówki, mogę złożyć wniosek o przydzielenie mi opieki nad chorym ojcem? Dodam, że nie ma nikogo, mieszkamy we wspólnym domu, mama nie żyje.

 • aneta2020

  Dodano 2015-08-25 18:51 przez aneta2020

  Czy należy się zasiłek opiekuńczy na dziadków?

  Witam,od urodzenia mieszkam z babcią i dziadkiem. Od kilku lat oboje mają I grupę inwalidzką sprawuję, więc nad nimi opiekę typu zakupy, sprzątanie czy wizyty u lekarzy. Od kwietnia br. nie pracuję, ponieważ ich stan zdrowia znacznie się pogorszył. Byłam w GOP-sie z pytaniem o zasiłek opiekuńczy, al...

 • siwy

  Dodano 2013-07-14 15:50 przez siwy

  Zasiłek opiekuńczy pobierany na mamę

  Zgodnie z nową ustawą został zabrany mi zasiłek, który pobierałem na mamę przez dwa lata. Czy w tej sytuacji opieka społeczna, która wypłacała mi ten zasiłek, powinna przesłać mi jakieś dokumenty żebym mógł zarejestrować się w urzędzie pracy?

 • oszin

  Dodano 2014-06-05 14:03 przez oszin

  Czy mogę zostać opiekunką teścia i dostawać zasiłek opiekuńczy?

  Witam,
  chcę się dowiedzieć czy ja jako synowa mogę starać się o opiekę nad teściem w wieku 84 lat. Jest niedoleżny, ledwo chodzi, trzeba go prowadzać i właściwie tylko ja wraz z mężem opiekujemy się teściami (teściowa ma 74 lata, czesto się zapomina i staje się osobą, której trzeba pomagać).
  Gdy mąż...

 • 210273

  Dodano 2014-05-15 22:35 przez 210273

  Czy należy mi się zasiłek opiekuńczy na ojca?

  Czy należy mi się zasiłek opiekuńczy na 83-letniego schorowanego ojca mającego problemy z poruszaniem się?
  Ja nie pracuję i opiekuję się tylko ojcem.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Praca

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania