eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Spadek po wujku, który jest mężem siostry mamy, a grupa podatkowa?


2022-04-09 07:33 autor: Maaarcia

1 034 odsłon

Spadek po wujku, który jest mężem siostry mamy, a grupa podatkowa?

Do której grupy podatkowej będzie zaliczany spadek po mężu siostry mamy (wujek)?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • i.n

    Dodano 2014-02-20 11:02 przez i.n

    Podatek od spadku otrzymanego od cioci

    Ciocia po swojej śmierci w 2013 r. zostawiła mi połowę domu w testamencie, a połowa domu należy do syna. Czy muszę płacić podatek od wzbogacenia? Należę do rodziny - a mianowicie jestem ze strony męża od cioci (czyli mojego ojca brat ożenił się z ciocią).

  • jozek85

    Dodano 2013-07-15 19:24 przez jozek85

    Jak odzyskać 1/6 spadku?

    Witam,
    Ojciec nie pozostawil testamentu. Mam szóstkę rodzeństwa i na każdego przypada 1/6 wówczas, ale co można z tą 1/6 zrobić? Co mi się należy? Jak odzyskać tę część spadku?

  • kazbi

    Dodano 2016-06-02 19:57 przez kazbi

    Jak zapewnić żonie przyszłość na wypadek śmierci małżonka?

    Witam, nie posiadam jako takiego aktu własności mojego domu, lecz nabyłem prawo do niego jako jedyny spadkobierca. Za akt własności chyba wystarczy odpis z KW, lecz moja Żona obawia się że w razie czegoś, np. mojej śmierci, nic jej nie zostanie (do wszystkiego "wejdą" dzieci).
    Co powinienem zrobić, ...

  • rosiczka2

    Dodano 2015-07-03 11:18 przez rosiczka2

    Brak testamentu i rozpisania majątku a podział spadku

    Witam, Jak będzie przeprowadzony dział spadku, jeżeli osoba zmarła nie zostawiając testamentu i nie rozpisała swojego majątku (zabudowania i ziemia)?
    Spadkobiercami są dzieci. Dzieci ustaliły między sobą podział tego majątku i są zgodne. Jest jedna działka, która ma być podzielona między trzech spad...

  • nika372

    Dodano 2013-11-10 19:03 przez nika372

    Jak przejąć spadek po tacie i babci?

    Witam,
    mój mąż i jego siostra są spadkobiercami po ich babci i tacie (dziedziczą dom i ziemie wokół niego). Co muszą zrobić żeby przyjąć spadek? Umówiliśmy się że zapłacimy siostrze pewną kwote pieniędzy. Jak to zrobić aby uniknąć płacenia podatku?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Jak przekazać spadek osobie niespokrewnionej?

    Jak przekazać spadek osobie niespokrewnionej?

    Jak skutecznie uporządkować swoje sprawy spadkowe? Jak przekazać spadek osobie, która nie jest z nami spokrewniona? Czy taka osoba będzie musiała zapłacić podatek od spadku? Co stanie się, jeśli senior nie spisze testamentu, a spadek ...

  • Od spadku z 2006 r. trzeba zapłacić podatek

    Od spadku z 2006 r. trzeba zapłacić podatek

    Nabycie tytułem spadku po ojcu zmarłym w 2006 r. jest opodatkowane podatkiem od spadków i darowizn na zasadach przewidzianych dla I grupy podatkowej. Nie korzysta ze zwolnienia określonego w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn ...

  • Podatek od spadku: babka cioteczna to II grupa podatkowa

    Podatek od spadku: babka cioteczna to II grupa podatkowa

    Babka cioteczna spadkobiercy (siostra babci od strony mamy) zalicza się do II grupy podatkowej jako zstępny rodzeństwa w myśl przepisów ustawy o podatku od spadków i darowizn - uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji ...

  • Podatek od spadku sprzed 30 lat?

    Podatek od spadku sprzed 30 lat?

    Po potwierdzeniu nabycia spadku po zmarłym w 1990 r. spadkobierca nie może skorzystać ze zwolnienia przewidzianego dla najbliższej rodzi. Musi tutaj złożyć w ciągu miesiąc zeznanie o nabyciu spadku i wskazać w nim zarówno nabyty majątek ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania