eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Rejestracja działalności za granicą - życie w Polsce, sprzedaż dla Polskich konsumentów, realne?


2020-04-25 03:46 autor: Freestylozwm

1 472 odsłon

Rejestracja działalności za granicą - życie w Polsce, sprzedaż dla Polskich konsumentów, realne?

Witam,

czy jest możliwość zarejestrowania działalności za granicą, mieszkając w PL i żyjąc tutaj na co dzień? Dodatkowo sprzedaż odbywa się tylko i wyłącznie dla Polskich konsumentów, bardzo mi zależy na tym by nie zostać vatowcem, przez co składam tutaj takie pytanie, niestety bycie VAT-owcem raczej wykluczy mnie z działalności (konkurencja z innych Państw mnie po prostu zje cenowo), sprzedaję dobra tylko i wyłącznie CYFROWE (nie fizyczne), więc nie sprzedaje rzeczy, a dobra cyfrowe (klucze do gier) itd. Jak to wygląda?

Myślałem nad rejestracją na rozmaitych wyspach, gdzie nie ma ZUS-u, PIT-u, CIT-u i innego kitu, za to wtedy prawdopodobnie będę musiał zostać VAT-owcem (ale sam już nie wiem) sprzedając na serwisie allegro.pl, więc taki układ byłby nawet korzystny, bo można powiedzieć że będzie to wtedy coś w stylu ryczałtu, natomiast problem jest taki że skupuje kody/klucze itd. od ludzi, którzy sami nie są VAT-owcami.

Proszę o odpowiedź, nie wiem czy jest to akceptowalne na tym forum, ale jeżeli pomoc, będzie dla mnie pomocna, jestem w stanie nawiązać kontakt ze współpracą (oczywiście płatną, z pomocą jak to wygląda w świetle polskiego prawa i wszechobecnych socjalistów, którzy chcą zrujnować raje podatkowe, czyli szanse na wzbogacanie się ludzi).

Pozdrawiam!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2020-04-25 03:49 autor odpowiedzi: Freestylozwm

    Dodam, że aktualnie jestem ryczałtowcem (nie jestem vat-owcem).

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania