eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Sprzedaż internetowa z Anglii na polskich portalach a magazynowanie w Polsce


2020-10-30 15:08 autor: firek

1 176 odsłon

Sprzedaż internetowa z Anglii na polskich portalach a magazynowanie w Polsce

Witam,
Jak już się dowiedziałem tu na portalu podczas szukania informacji i dobrze rozumiem to jako samozatrudniony w Wielkiej Brytanii mogę bezproblemowo sprzedawać produkty przez portale typu allegro i nie mam żadnych zobowiązań podatkowych w Polsce jeżeli nie przekraczam 160 000 zł?

Chciałbym ponowić pytanie z komentarza na tamtej stronie ponieważ nie została udzielona odpowiedź "A jak wygląda sprawa, jeśli towar jest "hurtowo" wysyłany do Polski i dopiero z Polski jest rozsyłany do poszczególnych klientów, którzy dokonają zakupu na Allegro?"

Mianowicie chciałbym uzyskać informacje, jak w związku ze sprzedażą internetową na allegro jako samozatrudniony w Wielkiej Brytanii wyglądają kwestie magazynowania towaru w Polsce i wysyłka z Polski.

I jak to by wyglądało w przypadku wynajmu lub zakupu powierzchni magazynowej a jak przy niestandardowym tymczasowym przetrzymywaniu towaru na powierzchni mieszkalnej (chodzi głownie o piwnice przynależące do mieszkania).

(Oczywiście rozumiem, że Wielka Brytania jest w trakcie Brexitu, nadal nie mają umów handlowych i chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda sytuacja na obecną chwilę).

Dziękuje

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2020-11-02 07:57 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Rejestrujemy się do VAT i rozliczamy ten podatek w Polsce. Może tutaj też powstać ewentualne pojęcie zakładu na potrzeby podatku dochodowego.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Marcin BBA

  Dodano 2019-02-24 19:27 przez Marcin BBA

  Spółka LTD w UK a sprzedaż w PL

  Prowadzę od 3 lat Spółkę LTD w UK, gdzie główną dziedziną jest Transport na terenie UK (mieszkam tam od 10 lat). Chciałbym spróbować sił w Polsce, mianowicie chodzi mi o handel samochodami oraz handel tekstyliami na giełdach tzw. handel obwoźny.
  Czy mogę wykorzystać legalnie spółkę ltd zarejestrowan...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-10-09 23:44 przez konto usunięte

  Firma w Niemczech a sprzedaż towaru w Polsce

  Witam,
  mam firmę w Niemczech, a chciałbym powiększyć moją sprzedaż w Polsce poprzez Allegro. Jak muszę się rozliczyć? Wystarczy rozliczenie w Niemczech, czyli zwykle 19% czy też i w Polsce - 23%?

 • vensecue

  Dodano 2020-09-26 15:23 przez vensecue

  Dochody z Allegro a podatek

  Witam, mam 18 lat i od przedwczoraj zacząłem sprzedawać wirtualną walutę w grze Metin2, którą sam zdobyłem. Przez 3 dni dostawałem średnio 200 złotych dziennie, sprzedając właśnie tą walutę przez allegro ludziom, którzy chcieli to ode mnie kupić. Czy w takim wypadku muszę zacząć prowadzić jakąś dzia...

 • twobees

  Dodano 2019-01-26 19:53 przez twobees

  Sprzedaż kolekcji na allegro a podatek

  Witam,kilka lat temu dostałem kolekcję płyt kompaktowych, część tytułów się powtarza, były kolekcjonowane ze względu na rok wydania i na stan (ponad 5 tysięcy sztuk). Czy wolno mi je sprzedać pojedynczo na allegro? Byłaby to długotrwała i regularna sprzedaż. Nie mam firmy i nie planuję zakładać. Chc...

 • madziulka_222

  Dodano 2020-06-15 14:47 przez madziulka_222

  Import towaru bez VAT i sprzedaż na Allegro

  Dzień dobry, Chciałam zapytać, czy francuska firma może wysłać paletę towaru osobie fizycznej w Polsce, która następnie wystawi te rzeczy na Allegro w celu zarobkowym? (nie jako główne źródło dochodu, raczej żeby przetestować, czy dane produkty będą się dobrze sprzedawać na polskim rynku czy nie).
  F...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania