eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Czy jest możliwość pracy zdalnej dla polskiej firmy zza granicy?


2020-04-13 23:09 autor: klaudia2000

605 odsłon

Czy jest możliwość pracy zdalnej dla polskiej firmy zza granicy?

Witam,

mam 19 lat i w tym roku robię maturę w niemieckim Gymnasium. Od razu po maturze mam zamiar przeprowadzić się do Polski. Chciałabym w tym czasie, który mi pozostał, może jakoś dorobić sobie trochę pieniędzy aby mieć na początek życia w Polsce.

Widziałam dużo ofert prac zdalnych, typu rozwiązywania ankiet, marketingu, bycia tajemniczym klientem etc. dla polskich firm. Chciałabym się zapytać czy może ktoś wie, jak to wygląda z prawnej strony?

Mieszkam z mamą, która aktualnie od kilku miesięcy nie jest zdolna do pracy i otrzymuje pomoc od miasta, sama również nie pracuje tutaj, gdyż jeśli bym to robiła, to musiałabym połączyć szkołę (przy aktualnej sytuacji mam szkole online przygotowywanie się do matury, "normalna" szkoła zaczyna się za tydzień) oraz pracę
lecz miasto zabierałoby mi cały dochód ze względu na sytuację mojej mamy, co nie jest dla mnie atrakcyjne gdyż chcę zarobić na początek życia w Polsce.

Zakładam, że pracując dla polskiej firmy byłoby to opodatkowane w Polsce? I wtedy mogłabym zarobione pieniądze zatrzymać?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania