eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Jak rozliczyć przychody z reklam (umowa na zasadzie najmu)?


2015-10-20 20:20 autor: mamama07

3 559 odsłon

Jak rozliczyć przychody z reklam (umowa na zasadzie najmu)?

Witam serdecznie wszystkich,

otóż pytanie moje brzmi: w jaki sposób mam rozliczyć się z US z dochodów z reklamy na stronie internetowej? Założenie konta na stronie reklamodawcy wiąże się zawarciem umowy na zasadzie najmu (wynajmuje komuś kawałek swojej strony internetowej).

Reklamodawca obowiązek rozliczenia się zostawia wydawcy (czyli mnie). Rozliczenie ma wynikać, jak już wspomniałem, na umowie o zasadzie najmu. I tu pytanie - jak mam to zrobić? Zarobiłem za pewien okres czasu 600 zł. I teraz czas na wypłatę. 

I następne pytanie? Strona ta prosi o wystawienie rachunku. Jestem osobą fizyczną, bez działalności, bez pracy. Jak wystawić rachunek reklamodawcy? I jak rozliczyć się z dochodu uzyskanego w taki sposób?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-10-20 20:37 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Do wyboru mamy opodatkowanie skalą podatkową bądź ryczałtem ewidencjonowanym, źródło przychodu to właśnie tzw. najem prywatny. Wiąże się z wpłacaniem zaliczek na podatek/należnego ryczałtu. W uproszczeniu mówiąc, stosujemy tutaj takie same zasady jak w przypadku najmu nieruchomości (w naszym serwisie podatkowym jest sporo informacji na ten temat). Rachunek można "na upartego" reklamodawcy wystawić (za usługę najmu powierzchni strony internetowej pod jego reklamę). Przychód powstaje w dacie faktycznego otrzymania pieniędzy.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-10-21 10:29 autor odpowiedzi: mamama07

  Dziekuje bardzo za odpowiedz. W takim razie z podatkiem jakos sobie poradzę. Ale z tym rachunkiem bedzie troche ciężej gdyz slyszalem, ze osoba fizyczna nie moze wystawiac rachunków? A do tego slowa "" na upartego"" strasza mnie jeszcze bardziej. Czy moge liczyc na pomoc i w tej kwestii? 

   A i jeszcze jedno - jesli nie przekrocze tego 3tys. zł - ow skladka mi sie wroci po rocznym rozliczeniu, tak? 

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-10-22 07:27 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Przepisy podatkowe nie obligują w takim przypadku Pana do wystawienia rachunku, niemniej też tego nie zabraniają. A co nie jest zabronione, jest dozwolone ;)
  Co do samego podatku, do kwoty 3 tys. zł przy wyborze opodatkowania skalą podatkową nie trzeba będzie wpłacać fiskusowi zaliczek na podatek (mówimy oczywiście o dochodzie w ujęciu roku a nie miesiąca).

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-10-22 18:47 autor odpowiedzi: mamama07

  Co racja to racja ;) I choć przepisy nie, to ww strona tak. Jest to warunek wypłaty.
   
  Wspomnianych 3tyś nie przekroczę. Był to jednorazowy dochód. Więc z tego co rozumiem - nie muszę obliczyć zaliczki i wpłacić jej dla US? I tak dopóki nie przekroczę ów 3tyś zł?

  I wiem, że wciąż męczę Pana pytaniami, lecz dręczy mnie jeszcze jedno - a mianowicie rozliczenie roczne. Czy jeśli nie przekroczę progu 3 tyś zł - nie będzie mnie ono obowiązywało?


  I co powinienem zrobić na wstępie, lecz chciałem zostawić najlepsze na koniec - dziękuję serdeczne za udzielone mi porady :)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • fabka1

  Dodano 2014-11-16 19:33 przez fabka1

  Jak mam rozliczyć ryczałt?

  Prowadzę działalność od maja 2014 r. Jestem na ryczałcie 5,5% - usługi budowlane. Wystawiłam rachunek w październiku. Płacę obniżony ZUS - pierwsza działalność.Czy do odliczenia od dochodu mam brać składki za okres od maja do pażdziernika, czy tylko za dany miesiąc tj. październik 2014, ponieważ nie...

 • rabarbar3

  Dodano 2014-08-25 23:06 przez rabarbar3

  Przychody z AdSense, jak rozliczać?

  Korzystam z reklam Google w aplikacjach na smartfony. Aplikacje tworzę hobbystycznie, nie są produktem dla klienta/firmy. Z AdSense korzystam od 2013 roku i początkowo zarobki były niewielkie. W 2013 było to ok 2000 zł. Ponieważ nie posiadam działalności podatek za 2013 rozliczyłem jako "przychody z...

 • 9mmm0

  Dodano 2017-01-13 10:50 przez 9mmm0

  Deklaracja roczna PIT-28

  Witam,rozliczam się z deklaracji rocznej PIT-28. Jestem na ryczałcie 8,5%. W roku 2016 uzyskałam przychody z działalności prowadzonej na własne nazwisko oraz z najmu. Mam problem w wypełnieniem deklaracji, a konktetnie chodzi mi o dział L. Kwoty ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, obliczone i ...

 • Jarosław

  Dodano 2017-01-05 11:18 przez Jarosław

  Czy wypełniając PIT-36 muszę ponownie wykazywać najem, który rozliczyłem PIT-28?

  Dzień dobry,ponieważ kupiłem i sprzedałem samochód przed upływem 6 miesięcy jestem z obligowany rozliczyć PIT-36. Nie prowadzę działalności gospodarczej, ale wynajmuję lokal i opłacam podatek co miesiąc ryczałtem 8,5%. Rozliczyłem z Urzędem Skarbowym PIT-28 i teraz mam problem czy w części D.1. DOCH...

 • konto usunięte

  Dodano 2016-02-20 16:11 przez konto usunięte

  Podwójnie zapłacony ryczałt za grudzień

  Witam,zapłaciłam ryczałt od najmu za grudzień w styczniu a potem drugi raz jako niedopłatę w rozliczeniu rocznym PIT-28. Co robić? Czy US zwróci mi tą nadpłatę? Czy mogę się o nią upomnieć?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania