eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Firma w Anglii i w Polsce


2015-10-07 10:10 autor: wolga73

1 396 odsłon

Firma w Anglii i w Polsce

Wróciliśmy z UK do Polski. Wraz z żoną mamy tam otwartą działalność (Sole trader). Ja obecnie otworzyłem działalność w Polsce i jestem VAT-owcem. Zajmujemy się sprzedażą internetową i mam następujące pytania:

- Czy żona może dalej legalnie prowadzić działalność w UK mieszkając w Polsce - płacić podatki w UK i ubezpieczenie (towar jest zamawiany w Polsce i dostarczany bezpośrednio do klienta w UK przez kuriera)? Fizycznie nie dotyka towaru, a firma jest zarejestrowana na angielski adres.

- Jeżeli tak, to czy jako VAT-owiec mogę jej odsprzedać towar po cenie takiej samej, jak zakupiłem od producenta, bez zysku?

- Czy żona może być dopisana do mojego ubezpieczenia w ZUS?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Magdi1234

  Dodano 2016-02-12 18:52 przez Magdi1234

  Zwrot podatku - małżeństwo, praca w Polsce, Anglii i w Niemczech

  Witam, przez 3 miesiące pracowałam w Polsce, potem razem z mężem wyjechaliśmy do Anglii a potem znowu do Niemiec (gdzie mieliśmy opłacany polski ZUS).Moje pytanie dotyczy rozliczenia... W rozliczeniu podatkowym mamy wykazać tylko moje zarobki z Polski za te 3 miesiące czy doliczać z zagranicy? Prosz...

 • luiss82

  Dodano 2015-07-06 11:44 przez luiss82

  Czy mogę rozliczać się kwartalnie?

  Żona prowadzi działalność gospodarczą dłużej niż 2 lata, rozlicza podatek dochodowy miesięcznie. Małżonkowie nie mają rozdzielności majątkowej.Mąż chce założyć działalność. Czy może podatek dochodowy rozliczać kwartalnie?

 • woloszyn7

  Dodano 2015-03-31 18:58 przez woloszyn7

  Czy mąż może mnie dopisać do swego ubezpieczenia?

  Mój mąż pracuje w Norwegii, czy może mnie dopisać do swego ubezpieczenia zdrowotnego?

 • konto usunięte

  Dodano 2015-03-17 12:13 przez konto usunięte

  Ubezpieczenie zdrowotne po zawieszeniu działalności gospodarczej

  Witam!Od 01.02.2015 r. zawiesiłam działalność usługową. Nie opłacam żadnych dobrowolnych  składek.Prosze mi doradzić, co teraz z moim ubezpieczeniem? Czy mąż, który pracuje w firmie państwowej powinien mnie zgłosić do ubezpieczenia razem z dziećmi?

 • Beata1313

  Dodano 2015-03-06 12:57 przez Beata1313

  Czy muszę płacić KRUS?

  Witam,rodzice przepisali mi ziemie w sierpniu 2013, wtedy nie pracowałam. Nie zgłaszałam się też do KRUS żeby mieć ubezpieczenie. Od września 2013 podjęłam pracę przez agencję pracy tymczasowej, pracowałam do października 2014. Od tego czasu jestem na zwolnieniu lekarskim, bo miałam zagrożoną ciążę....

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania