eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Sprzedaż mieszkania z darowizny przed upływem 5 lat


2014-02-28 09:49 autor: esta16

3 656 odsłon

Sprzedaż mieszkania z darowizny przed upływem 5 lat

Sprzedaję mieszkanie, które 3 lata temu otrzymałam od babci w drodze darowizny za kwotę 60 tys. Czy aby zostać zwolnionym z podatku mogę część pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży tego mieszkania przeznaczyć na kredyt mieszkaniowy zaciągnięty na mnie i męża przed sprzedażą mieszkania z darowizny, a część na jego remont?

Jaki mam czas, na postanowienie co zrobić z pieniędzmi uzyskanymi z sprzedaży mieszkania z darowizny? Jaki mam wówczas czas od sprzedaży na przedstawienie przeznaczenia tych pieniędzy w Urzędzie Skarbowym? Czy składa się jakąś deklarację, jak tak jaką?

Serdecznie dziękuję za pomoc.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • kasia0204_23

    Dodano 2013-01-25 15:21 przez kasia0204_23

    Uniknięcie płacenia podatku - darowizna działki z 2008 r.

    Kiedy mogę sprzedać działkę nabytą na drodze umowy darowizny w styczniu 2008? Liczy się 5 lat od końca tego 2008 r. czy równo od tej daty z aktu notarialnego?

  • majra

    Dodano 2014-01-13 13:30 przez majra

    Podatek od darowizny a remont domu

    Witam,
    jeżeli sprzedam mieszkanie (darowizna) przed upływem 5 lat, to czy będę musiała zapłacić podatek, jeżeli część pieniędzy ze sprzedaży przeznaczę na remont mojego i mojego męża domu?

  • Lukasz 70

    Dodano 2014-10-03 14:29 przez Lukasz 70

    Podatek od sprzedaży mieszkania z darowizny

    Witam,
    w rodzinie mam do czynienia z bardzo ciekawym casusem:
    1. Babcia otrzymała w drodze darowizny mieszkanie od siostry (najbliższa rodzina - nabycie zwolnione z podatku dochodowego).
    2. Babcia sprzedała otrzymane mieszkanie po miesiącu za kwotę 150 000 zł.
    3. Po miesiącu Babcia kupiła za otrzyma...

  • mola777

    Dodano 2014-08-12 13:39 przez mola777

    Podatek od sprzedanego mieszkania otrzymanego jako darowizna

    Parę dni temu nasza córka przekazała nam jako darowiznę mieszkanie. Za parę tygodni mieszkanie to będziemy sprzedawać za kwotę taką, jak na akcie darowizny.
    Jestem z mężem na etapie kupowania lokalu o innym przeznaczeniu (apartament) o projektowanej powierzchni użytkowej 50,10 m2, (zwany w umowie lo...

  • Yena71

    Dodano 2014-07-16 22:39 przez Yena71

    Sprzedaż mieszkania z darowizną

    Witam,
    3 lata temu (21.02.2011) mój mąż darował mi prawo do lokalu mieszkalnego. Wartość mieszkania określiliśmy na 200000 zł. Podatku nie pobrano na podstawie zwolnienia z art. 4a ust. 1 pkt 1 ustawy z 28 lipca 1983.
    Obecnie chcemy sprzedać to mieszkanie i kupić dom. Czy muszę zapłacić podatek? Jeż...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania