eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaPozostałe: Firma › Istniejąca działalność usługowa a dodanie sprzedaży detalicznej 3%


2014-05-03 16:07 autor: Tommooo

2 443 odsłon

Istniejąca działalność usługowa a dodanie sprzedaży detalicznej 3%

Witam wszystkich na forum!

Mam następujące zagadnienie (pytam w imieniu taty). Prowadzi on działalność  usługową 8,5% (bez VAT, klientami są instytucje). Co musi zrobić aby jednocześnie móc prowadzić sprzedaż internetową detaliczną na ryczałcie 3% osobom fizycznym? (różne branże sprzedaży i usług).

Ktoś mu powiedział, że trzeba pójść do urzędu i zmienić profil DG, nowy REGON. Czy to prawda? Na dwóch forach nikt nie jest w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-05-06 10:30 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Proszę zaktualizować dane (rozszerzyć działalność) na formularzu CEIDG-1. Elektronicznie można go wypełnić tutaj (jest to dosyć intuicyjne): Następnie (jedna z możliwości) drukujemy i zanosimy do urzędu  gminy, gdzie przy pracowniku tego urzędu formularz trzeba podpisać, złożyć i w zasadzie to tyle.

  Oczywiście zakładamy, że nowy profil działalności nie wymaga koncesji czy dodatkowych zezwoleń, bo jeśli tak, to i o nie trzeba wystąpić w stosownej instytucji. Podana metoda dotyczy przedsiębiorców prowadzących działalność na własne imie i nazwisko.

  Tommooo skomentował/a odpowiedź 2014-05-06 19:23

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy zmienia się REGON? I po jakim czasie można już prowadzić sprzedaż od złożenia formularza?

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-05-11 21:16 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Prowadzić można w zasadzie zaraz po zgłoszeniu zmiany. O ile pamięć mnie nie myli, sam regon się nie zmienia, ale gmina przekaże informację do urzędu statystycznego o zmianie w prowadzonych rodzajach działalności.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Firma

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania