eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaPozostałe: Firma › Co zrobić z urządzeniem, gdy zleceniodawca remontu zmarł?


2014-04-30 13:14 autor: malgczek

1 390 odsłon

Co zrobić z urządzeniem, gdy zleceniodawca remontu zmarł?

Firma 1-osobowa w sierpniu 2012 roku przywiozła do remontu urządzenie. Zawarto umowę, że remont będzie dokonany do końca 2012 roku. Remont został wykonany terminowo. Od czasu zlecenia, czyli od sierpnia 2012 roku zleceniodawca nie pojawia się ani nie kontaktuje. Są informacje, że zmarł w wyniku choroby czy wypadku.

Pytanie: czy mogę to urządzenie sprzedać, wyzłomować itd.? Zajmuje miejsce i przeszkadza. O odzyskaniu kwoty za remont nie myślę. Czy ewentualni spadkobiercy mają po takim czasie prawa do tej rzeczy? Czy ich mogę obciążać kwotą za remont i przechowanie? Jak sprzedaje się taką rzecz?

Wartość rzeczy jest trudna do określenia, ale przyjmijmy 20-60 tys. zł. Wartość remontu i przechowania 5-6 tys. zł, czyli generalnie: po jakim czasie przedawnia się roszczenie o wydanie rzeczy. I co jeżeli nikt z roszczeniem nie występuje?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • magmaj25

  Dodano 2014-03-17 11:21 przez magmaj25

  Rozliczenie wydatków na remont w wynajętym lokalu

  Witam,
  spółka jawna (rozliczenie na PKPiR) wynajęła warsztat samochodowy, który wymagał przeprowadzenia remontu, m.in. malowanie, ułożenie płytek itp. Czy koszty poniesione na remont można bezpośrednio zaliczyć do KUP? Dodam, iż wartość remontu jest niewielka - ok. 2000 zł.

 • konto usunięte

  Dodano 2014-04-29 18:53 przez konto usunięte

  Czy dotacje z Urzędu Pracy przeznaczone na zakup wyposażenia mogę zaliczyć do kosztów?

  Witam,
  bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie: być może banalne, ale budzące moje wątpliwości.
  Jako osoba bezrobotna otrzymałam dotację z Urzędu Pracy na działalność gospodarczą tj. otwarcie sklepu ubuwniczego, którego zamierzam powiększać o dodatkową działalność gospodarczą. Jestem zwolniona z ...

 • anajoz2029

  Dodano 2014-04-11 19:15 przez anajoz2029

  Na jakim PIT się rozliczyć?

  Na jakim PIT rozliczyć zakupione drzwi na poczet remontu dla osób fizycznych rozliczających się razem i pracujących na umowę o pracę przez cały rok podatkowy 2013?

 • malgorzata125

  Dodano 2014-03-18 20:01 przez malgorzata125

  Wspólnota mieszkaniowa - spór o remont dachu

  Witam serdecznie,
  jak można wyegzekwować zgodę na remont dachu od wspólnoty mieszkaniowej, do której należę? Remontowi sprzeciwia się jeden z 6 lokatorów również należący do wspólnoty.
  Proszę o pomoc.

 • mpagow

  Dodano 2014-03-05 17:56 przez mpagow

  Jak rozliczyć podatek za sprzedaż okazjonalną?

  Aktualnie jestem zatrudniona na pełny etat na umowę o pracę. W listopadzie 2013 r. podpisałam umowę cywilno-prawną z firmą Skillshare Inc. Podpisanie umowy nastąpiło na odległość za pomocą internetu.
  Umowa dotyczyła jednorazowego wykonania prezentacji szkoleniowej z zakresu niektórych technik stosow...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • 1/3 Polaków planuje remont mieszkania. Co 5. wyda ponad 20 tys. zł

  1/3 Polaków planuje remont mieszkania. Co 5. wyda ponad 20 tys. zł

  Z badania Santander Consumer Banku "Polaków Portfel Własny: Wiosenne wyzwania 2023" wynika, że blisko co 3. Polak przymierza się tej wiosny do remontu mieszkania. Ceny materiałów budowlanych są dziś dość wygórowane, nie dziwi zatem fakt ...

 • Usługi malarskie w styczniu 2023 droższe o 24% r/r

  Usługi malarskie w styczniu 2023 droższe o 24% r/r

  Ostatnie miesiące przynoszą wyhamowanie wzrostów cen nie tylko materiałów budowlanych, ale też usług remontowych. Malarze, stolarze czy elektrycy już od kilku miesięcy powstrzymują się od podnoszenia swoich cenników.

 • Remont największym wiosennym wyzwaniem dla budżetu domowego

  Remont największym wiosennym wyzwaniem dla budżetu domowego

  Santander Consumer Bank zapytał Polaków co jest dla nich największym finansowym wyzwaniem tej wiosny. Najwięcej ankietowanych, 33 proc., wskazało remont domu lub mieszkania. Kolejne najbardziej obciążające budżet wydatki to zakup lub remont ...

 • Remont mieszkania: czy rosnące ceny nas powstrzymują?

  Remont mieszkania: czy rosnące ceny nas powstrzymują?

  43% Polaków planuje w najbliższym czasie prace remontowe. W dobie rosnących cen materiałów budowlanych, remont mieszkania może być nie lada wyzwaniem dla budżetu domowego. Czy wysokie koszty wpływają na nasze plany? Odpowiedzi na to i inne ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Firma

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania